Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2019

Bieg Świętych Mikołajów. Terytorialsi wzięli w nim udział

fot. kpt. dr Diana Warchocka

fot. kpt. dr Diana Warchocka

Festiwal Biegów Świętych Mikołajów jest cykliczną imprezą organizowaną w # Toruniu. Ten coroczny bieg stał się dla miasta już tradycją, a dla biorących w niej udział biegaczy świetną zabawą.

W niedzielę 1 grudnia br. ponad 2 tys. biegaczy stawiło się na starcie Festiwalu Biegów Mikołajów. Trasa półmaratonu biegła poprzez starówkę, Szosę Chełmińską, Barbarkę z metą przy hali Arena Toruń. W tym samym czasie równolegle odbywały się biegi na dystansie 10km i 5km oraz nordic walking.

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej również podjęli wyzwanie uczestnictwa. Jedni po raz pierwszy zmierzyli się z dystansami typu półmaraton, inni poprawili swoje czasy uzyskując rekordy życiowe.

„Cieszę się, że uczestniczyłem w tym biegu aktywnie wraz z moimi terytorialsami i społeczeństwem. Razem staliśmy na starcie i razem pokonywaliśmy dystans. To wzmacnia nie tylko nasze żołnierskie relacje ale podnosi również morale terytorialsów. Pokazuje że możemy szkolić się, działać i realizować zadania razem z lokalną ludnością cywilną” - komentuje dowódca 8K-PBOT płk Krzysztof Stańczyk.

„Na szczególne uznanie zasługuje terytorials 8K-PBOT szer. Zielińska Dominika, która w półmaratonie zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!” - dodaje płk Krzysztof Stańczyk.

8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami. O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej mogą ubiegać się rezerwiści, a także te osoby, które do tej pory nie pełniły żadnej formy służby wojskowej. 

Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy - służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą wojskową.

Obecnie w WOT służbę pełni blisko 24 000 żołnierzy, w tym ponad 20 000  ochotników.

materiał: kpt. dr Diana Warchocka

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Obserwator, w dniu 07-12-2019 17:43:40 napisał:

  Już nie wiadomo czy te harcerzyki to wojsko czy celebryci?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  A-Z, w dniu 07-12-2019 18:07:35 napisał:

  Przecież nie ma wojny .Co byś chciał żeby z karabinami biegali.Zal Ci że Ciebie nie fotografuja Weź się do nich zapisz.albo też zrób coś dobrego. To Ci też fotkę strzela..

  odpowiedz

  • 1 (1)

  nj, w dniu 07-12-2019 20:32:31 napisał:

  powinni przywrocic obowiazkowa sluzbe wojskowa. od razu by sie wyleczyli z mundurów te gimbusy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  A-Zp, w dniu 07-12-2019 21:39:17 napisał:

  Przestań ciągle się czepiać. Nasze dzieci mogą spać spokojni i się cieszyć. Niech widzą takich żołnierzy. Pooglądaj trochę wiadomości ze świata. Panie obserwator.......

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Masaż leczniczy
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble pokojowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Drobne naprawy
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)