Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

29 października 2019

„Młodzież Zapobiega Pożarom". Dwóch uczniów będzie reprezentować szkołę

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

Dnia 25.10.2019r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej przeprowadzono kolejne w # powiecie nakielskim gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji tego dnia stanęło 16 uczniów z terenu gminy Szubin.

Konkurs jak co roku podzielony został na dwie części. W pierwszej z nich na uczestników czekał test składający się z 30 pytań.

Spośród wszystkich uczniów w każdej z kategorii wyłoniono pięciu najlepszych, którzy wzięli udział w drugim etapie polegającym na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania.

W wyniku przeprowadzonych testów na liście laureatów, którzy będą reprezentować gminę Szubin w powiatowych eliminacjach w dniu 23 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Oto klasyfikacja na szczeblu gminnym:

I miejsce - Szymon Brzykcy
II miejsce - Oliwia Kramer
III miejsce - Jakub Komorowski - wszyscy z Technikum z Zespołu Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Oprócz w/w udział wzięli z naszej szkoły nast. uczniowie kadeci klas wojskowych: Sara Obremska, Marcel Katafiasz oraz Miłosz Małek.

Gminę Szubin na szczeblu powiatowym OTWP reprezentować będą Szymon Brzykcy i Oliwia Kramer– członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

Gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy sukcesu w dalszej rywalizacji.

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)