Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

29 października 2019

„Młodzież Zapobiega Pożarom". Dwóch uczniów będzie reprezentować szkołę

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

fot. Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

Dnia 25.10.2019r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej przeprowadzono kolejne w # powiecie nakielskim gminne eliminacje 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji tego dnia stanęło 16 uczniów z terenu gminy Szubin.

Konkurs jak co roku podzielony został na dwie części. W pierwszej z nich na uczestników czekał test składający się z 30 pytań.

Spośród wszystkich uczniów w każdej z kategorii wyłoniono pięciu najlepszych, którzy wzięli udział w drugim etapie polegającym na udzielaniu ustnych odpowiedzi na wylosowane wcześniej pytania.

W wyniku przeprowadzonych testów na liście laureatów, którzy będą reprezentować gminę Szubin w powiatowych eliminacjach w dniu 23 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle w kategorii szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Oto klasyfikacja na szczeblu gminnym:

I miejsce - Szymon Brzykcy
II miejsce - Oliwia Kramer
III miejsce - Jakub Komorowski - wszyscy z Technikum z Zespołu Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie. Oprócz w/w udział wzięli z naszej szkoły nast. uczniowie kadeci klas wojskowych: Sara Obremska, Marcel Katafiasz oraz Miłosz Małek.

Gminę Szubin na szczeblu powiatowym OTWP reprezentować będą Szymon Brzykcy i Oliwia Kramer– członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP.

Gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy sukcesu w dalszej rywalizacji.

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. Promocji w ZS

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)