Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

„Młodzi dla środowiska”. Uczniowie z Szubina zakończyli projekt

fot. A. Kasprzak

fot. A. Kasprzak

W minionym tygodniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie ukończono # realizację projektu ekologicznego „Młodzi dla środowiska”, dofinansowanego przez STAROSTWO POWIATOWE w Nakle.

Uroczyste zakończenie – wykład na temat sekretnego życia lasu - odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Pogadankę poprowadził dr Piotr Szybowicz – wykładowca UKW w Bydgoszczy, a zarazem nauczyciel liceum. Po wysłuchaniu opowieści o lasach, uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie i wygrali wartościowe nagrody.

Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na problemy ekologiczne i zachęcenie do dbania o środowisko naturalne.

Zrealizowano szereg działań uświadamiających dla uczniów: dla szkoły zakupiono kosze do segregacji odpadów, młodzież odwiedziła Oczyszczalnię ścieków w Szubinie, zorganizowano wykłady ekologiczne wygłoszone przez pracowników UMK i UKW, a uczniowie kl. Ia skonstruowali hotelik dla owadów.

We wrześniu licealiści udali się na wycieczkę od Parku Mużakowskiego i Geoparku Łuk Mużakowa (skarby UNESCO), aby podziwiać obszary niezniszczone oraz poddane rekultywacji oraz zwiedzili Wrocław.

Projekt skierowany był również do społeczności lokalnej: odbyły się akcja nasadzania drzewek przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz marsz ekologiczny ulicami Szubina, który miał zachęcić do zminimalizowania „produkcji” śmieci w gospodarstwach domowych.

Przy realizacji projektu I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie otrzymało dofinansowanie ze STAROSTWA POWIATOWEGO w Nakle nad Notecią i wsparcie Nadleśnictwa Szubin, Oczyszczalni ścieków w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Realizowanie tego projektu z pewnością poszerzyło wiedzę i zaangażowanie społeczne młodzieży.

materiał: A. Kasprzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)