Dziś mamy 4 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

„Młodzi dla środowiska”. Uczniowie z Szubina zakończyli projekt

fot. A. Kasprzak

fot. A. Kasprzak

W minionym tygodniu w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie ukończono # realizację projektu ekologicznego „Młodzi dla środowiska”, dofinansowanego przez STAROSTWO POWIATOWE w Nakle.

Uroczyste zakończenie – wykład na temat sekretnego życia lasu - odbyło się w Muzeum Ziemi Szubińskiej z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Pogadankę poprowadził dr Piotr Szybowicz – wykładowca UKW w Bydgoszczy, a zarazem nauczyciel liceum. Po wysłuchaniu opowieści o lasach, uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie i wygrali wartościowe nagrody.

Celem projektu było uwrażliwienie młodzieży na problemy ekologiczne i zachęcenie do dbania o środowisko naturalne.

Zrealizowano szereg działań uświadamiających dla uczniów: dla szkoły zakupiono kosze do segregacji odpadów, młodzież odwiedziła Oczyszczalnię ścieków w Szubinie, zorganizowano wykłady ekologiczne wygłoszone przez pracowników UMK i UKW, a uczniowie kl. Ia skonstruowali hotelik dla owadów.

We wrześniu licealiści udali się na wycieczkę od Parku Mużakowskiego i Geoparku Łuk Mużakowa (skarby UNESCO), aby podziwiać obszary niezniszczone oraz poddane rekultywacji oraz zwiedzili Wrocław.

Projekt skierowany był również do społeczności lokalnej: odbyły się akcja nasadzania drzewek przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz marsz ekologiczny ulicami Szubina, który miał zachęcić do zminimalizowania „produkcji” śmieci w gospodarstwach domowych.

Przy realizacji projektu I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Szubinie otrzymało dofinansowanie ze STAROSTWA POWIATOWEGO w Nakle nad Notecią i wsparcie Nadleśnictwa Szubin, Oczyszczalni ścieków w Szubinie oraz Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Realizowanie tego projektu z pewnością poszerzyło wiedzę i zaangażowanie społeczne młodzieży.

materiał: A. Kasprzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)