Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2017

Victoria pokonała swoją imienniczkę. Piłkarze błysnęli skutecznością

W 11 kolejce B – klasy grupy bydgoskiej Victoria Kołaczkowo podejmowała ostatnią w tabeli #Victorię Bydgoszcz. Inny wynik niż pewne zwycięstwo byłby niespodzianką.

Victoria Kołaczkowo prezentuje znakomitą formę od początku rozgrywek. Po słabym zeszłym sezonie w przerwie letniej do zespołu dołączyło kilku nowych graczy oraz zaczęto przywiązywać wagę do wspólnych treningów. I od razu są tego pozytywne efekty. Pokonanie bydgoszczan było kolejnym krokiem w pościgu za Piaskami, czyli liderem rozgrywek. I piłkarze wywiązali się z tego zadania wzorowo.

Od pierwszych minut, gospodarze przejęli inicjatywę. Już w pierwszych 10 minutach stworzyli sobie dobre okazje na zdobycie bramki, ale brakowało skuteczności. Z pomocą gospodarzom przyszli goście, którzy sami sobie strzelili pierwszą bramkę. Dobre otwarcie rozluźniło grę miejscowych, którzy ledwie 6 minut później podwyższyli prowadzenie. Krzysztof Stefanowicz prostopadłym podaniem uruchomił Damiana Czerwińskiego, a ten w sytuacji sam na sam dokończył dzieła. W 30 minucie ten sam zawodnik po raz kolejny, wyszedł sam na sam z golkiperem gości. I po raz drugi okazał się lepszy. Dobra gra do przerwy i wynik 3:0, praktycznie rozstrzygały kwestię wyniku spotkania.

Druga połowa równie znakomicie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy mieli rzut karny. Do piłki podszedł dobrze dysponowany tego dnia, kapitan zespołu Marcin Czerwiński, ale jego strzał nie znalazł drogi do bramki. W 60 minucie było 4:0. Victoria miała rzut wolny, który szybko rozegrała. Piłkę otrzymał Damian Czerwiński i zagrał ją wzdłuż bramki, gdzie znakomicie odnalazł się Jakub Kosiorowski. 60 sekund później padła kolejna bramka. Tym razem po rzucie rożnym, gola głową zdobył Dawid Winiecki. Jeszcze przed końcem meczu, gospodarze dwa razy umieścili piłkę w bramce. Najpierw po ładnej akcji, gola zdobył Krzysztof Iglewski. Następnie w 88 minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Paweł Staśkiewicz i ustalił wynik meczu.

Goście przez cały mecz stworzyli sobie tylko jedną dobrą okazję. Defensywa gospodarzy spisała się w tym meczu wzorowo. A co do ofensywy, to gdyby nie zawiodła skuteczność, wynik mógł być dwucyfrowy. Za tydzień przed zawodnikami z Kołaczkowo zdecydowanie trudniejszy mecz. W derbach gminy Szubin, piłkarze zmierzą się z czwartym zespołem tabeli Zielonymi Zalesie.

Victoria Kołaczkowo – Victoria Bydgoszcz 7:0 (3:0)

Bramki: Damian Czerwiński 2, Jakub Kosiorowski, Dawid Winiecki, Paweł Staśkiewicz, Krzysztof Iglewski, sam.