Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Tradycji stało się zadość. Nie zabrakło również świątecznej atmosfery

fot. Mirosław Rzeszowski

fot. Mirosław Rzeszowski

Tradycją przedświątecznych spotkań w naszej bibliotece stały się # zajęcia wielopokoleniowe.

W środę, 11 grudnia bibliotekę w Rynarzewie odwiedziła grupa „Biedronek” z Przedszkola przy Szkole Podstawowej. Świąteczny klimat zaczarował uczestników. Choć nieprzyjemna aura za oknem dzieci z rodzicami i dziadkami ochoczo wykonywały swoje prace.

Tematyka świąt jest bliska sercu każdego z nas. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – pełen wzruszeń i zadumy.

„Biedronki” śpiewały kolędy. Czar grudniowych chwil zawładnął naszym umysłem i sercem. Powstały ozdoby choinkowe – szyszkowe skrzaty, wełniane czapeczki i bałwanki. Każda praca wyjątkowa, jedyna, bo stworzona własnoręcznie.

Przyjemnie było widzieć zadowolenie i radość w oczach dzieci. Dorośli, którzy cofnęli się w czasy dzieciństwa i też sprawiało im to wiele radości. Wspólne zaangażowanie i pasja z jaką tworzyli swoje prace, udowodniła, że aura grudniowych świąt jest zaraźliwa.

Panie Ania i Natalia, wychowawczynie z przedszkola również zaangażowały się w prace. Na ostatnie zajęcia biblioteczne w tym roku przybyło 38 osób. Spotkanie przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Siódmiak.

Do zobaczenia w przyszłym roku, będzie mi miło zawsze Was gościć.

materiał: Mirosław Rzeszowski 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    dzięcioł, w dniu 17-12-2019 09:17:21 napisał:

    A gdzie książki w tej bibliotece? Chyba autor artykułu nie był nigdy w bibliotece w Rynarzewie, że nie wie jak ona wygląda, a jak wyglądają pomieszczenia biblioteki.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Drobne naprawy
Sprawdzanie świateł
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Gimnastyka korekcyjna
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)