Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

Strzelectwo

03 września 2019 0

Kolejne zawody za nami. Wręczono pamiątkowe dyplomy i puchary

W miniony weekend 31 sierpnia na terenie strzelnicy w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie# w konkurencjach pistolet centralnego zapłonu dystans 25 m, karabin centralnego zapłonu dystans 100 m, oraz strzelania dynamiczne SPEED STEEL, 3GUN, oraz IPSC.

(czytaj więcej)
10 marca 2015 0

Turniej strzelecki dla dziewcząt

9 marca z okazji Dnia Kobiet SKS Kaliber ZSP w Szubinie zorganizował Szkolny Turniej Strzelecki dla dziewcząt. W turnieju wzięły udział klasy: I technikum, IIa z ZSZ, III i IV technikum.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2015 2

Z pistoletem i karabinem w rękach

W Gimnazjum nr 4 w Nakle odbyły się dziś V Otwarte Zawody Strzeleckie KŻR LOK w strzelaniu z broni pneumatycznej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 13 klubów województwa kujawsko-pomorskiego

(czytaj więcej)
12 stycznia 2015 12

Szatkowski najlepszym strzelcem

10 stycznia Stowarzyszenie Młody Szubin zorganizowało zawody strzeleckie z okazji rocznicy wyzwolenia Szubina.

(czytaj więcej)
19 czerwca 2014 0

Strzelali o puchar

W dniach 13 i 14 czerwca odbyło się strzelanie o tytuł Króla Okręgu Bydgoskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

(czytaj więcej)
29 marca 2014 0

Romana Kominiak tym razem najlepsza

Nie miała sobie równych, tym razem najwięcej punktów zdobyła uczennica ZSP Staszic.

(czytaj więcej)

Patryk Ryczek strzelał najcelniej

W piątek (28.02) na strzelnicy w Szkole Podstawowej nr 4 w Nakle rozegrano drugą rundę Powiatowej Szkolnej Ligi Strzeleckiej.

(czytaj więcej)
09 października 2013 0
Zmagania zakończone

Pozostał drobny niedosyt

Na strzelnicy LOK w Bydgoszczy podsumowano Wojewódzką Szkolną Ligę Strzelecką grupy „A”.

(czytaj więcej)
06 października 2013 7

Strzelali w Rynarzewie

W Rynarzewie z inicjatywy działacza LOKu Mariusza Walczaka odbyło się szkolenie strzeleckie.

(czytaj więcej)
18 września 2013 0
Snajper 2013

Rywalizacja była zacięta

W dniach 13-15 września w Poznaniu rozegrany został XVI Międzynarodowy Wielobój Strzelecki Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2013”.

(czytaj więcej)
13 września 2013 11
Czekamy

Jak starosta odda wyniki

W środę 11 września na Strzelnicy LOK w Bydgoszczy zorganizowano kolejną rundę Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej Grupy "A", w której rywalizuje młodzież z koła strzeleckiego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
03 września 2013 0

Kurs dla "prowadzących strzelanie"

Biuro Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK informuje, że planuje w miesiącu listopadzie 2013 roku zorganizować Kurs dla „prowadzących strzelanie” z broni Pneumatycznej, Palnej Sportowej, Maszynowej (Pistolet) oraz Gładkolufowej.

(czytaj więcej)

Szkolenie sędziów

Biuro Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK informuje, że planuje w miesiącu grudniu 2013 roku zorganizować szkolenie dla Sędziów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

(czytaj więcej)
22 lipca 2013 0

Trzecia i czwarta odsłona Olimpiady

20 lipca podczas trzeciego dnia rozgrywanych w Bydgoszczy XIX Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym rywalizowały dziewczęta. Natomiast w niedzielę strzelali juniorzy młodsi.

(czytaj więcej)

40 i 60 strzałów z karabinu

Piątek, 19 lipca był drugim dniem zmagań nakielskich strzelców podczas XIX Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym.

(czytaj więcej)

Strzelcy z Nakła rozpoczęli rywalizację

Za nami już pierwsze konkurencje strzeleckie rozgrywane w ramach XIX Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bydgoszczy oraz Grand Prix. Dobrze zaprezentowali się strzelcy z Nakła.

(czytaj więcej)

Nakielanie triumfowali w Bydgoszczy

W sobotę 11 maja na strzelnicy wojskowej w Bydgoszczy rozegrano Otwarte Wojewódzkie Zawody Strzeleckie Klubów Żołnierzy Rezerwy Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK z okazji tygodnia Ligi Obrony Kraju.

(czytaj więcej)

Medale Romany Kominiak

Złoto, srebro oraz czwarte miejsce to dorobek Romany Kominiak na zawodach strzeleckich w Ustce.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2013 3
Zawody strzeleckie w Godawie

Celne oko Szatkowskiego

Maciej Szatkowski ze Stowarzyszenia Młody Szubin strzelał najcelniej na zawodach w Godowie.

(czytaj więcej)

Trafiali w środek tarczy!

62 uczniów wzięło udział w trzeciej rundzie Powiatowej Szkolnej Lidze Strzeleckiej LOK w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)