Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

02 maja 2019

Polskie symbole narodowe. Nauka sprawiła dzieciom wiele radości

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 30 kwietnia 2019 roku mury Muzeum Ziemi Szubińskiej gościły całe # Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie na zajęciach dot. nadchodzących świąt majowych.

Kustosz Kamila Czechowska aktywnie zachęcała uczestników do wzięcia udziału w lekcji. Z prezentowanej aktualnej wystawy z IPN Rzeszów SYMBOLE NASZEJ HISTORII dzieci dowiedziały się o naszych symbolach narodowych, które pełnią jakże ważną rolę w podtrzymywaniu tożsamości narodowej.

Przedszkolaki zapoznały się ze świętami majowymi i ich znaczeniem. Praca przy mapie, zabawa w dopasowywanie dat z odpowiednim świętem czy przemarsz żywej flagi po auli muzeum sprawiła dzieciom wiele radości.

Na zakończenie nasi milusińscy obejrzały krótki film z IPN Kraków- POLSKIE SYMBOLE NARODOWE.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Blacharstwo
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)