Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
14 maja 2018

Parafianie integrowali się na pikniku. Sporą atrakcją była wioska rycerska

fot. TD

fot. TD

W sobotę, 12 maja przy kościele Św. Katarzyny w Rynarzewie z inicjatywy ks. proboszcza Rafała # Kwiatkowskiego przy czynnym udziale ludzi dobrej woli odbył się II Piknik Parafialny. Celem pikniku była integracja parafian. Atrakcji było sporo.

Strzelnica z broni pneumatycznej, tor łuczniczy, dmuchany zamek dla dzieci, rozgrywki szachowe, tenis stołowy, piłkarzyki, zabawy harcerskie-nauka wiązania węzłów, konkurs wiedzy religijnej. Strażacy z Szubina i Rynarzewa zademonstrowali sprzęt strażacki, a policjanci pokaz z psem policyjnym. Na Anioł Pański o godz.12 wystrzelono salut artyleryjski z armaty, po którym przyjechali motocykliści na harleyach.

Wśród atrakcji towarzyszących tegorocznemu piknikowi znalazła się wioska rycerska.
Rycerze wraz ze swymi rodzinami byli ubrani w stroje z XIV wieku. Rozbili swój obóz na skwerze przy kościele. Pokazy walk, strzelania z łuku i armat
- oto co czekało śmiałków odwiedzających rycerski przybytek.

Parafianie przygotowali pyszne ciasta, chleb domowy ze smalcem i ogórkiem, grochówkę, gofry, watę cukrową, kiełbaski z grilla i pieczone banany z czekoladą.
Odbyła się loteria fantowa gdzie każdy los wygrywał. Przeprowadzono licytację przedmiotów przyniesionych na aukcję.

Na zakończenie piknik uświetnił swym śpiewem i grą na gitarze gość z Portugalii i zespół parafialny „ECHO”. Dochód z pikniku zostanie przeznaczony na remont kościoła pw Św. Stanisława.

Tekst - TD

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Remonty mieszkań
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
SYPIALNIE
Botox i kwas hialuronowy
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)