Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 maja 2018

Parafianie integrowali się na pikniku. Sporą atrakcją była wioska rycerska

fot. TD

fot. TD

W sobotę, 12 maja przy kościele Św. Katarzyny w Rynarzewie z inicjatywy ks. proboszcza Rafała # Kwiatkowskiego przy czynnym udziale ludzi dobrej woli odbył się II Piknik Parafialny. Celem pikniku była integracja parafian. Atrakcji było sporo.

Strzelnica z broni pneumatycznej, tor łuczniczy, dmuchany zamek dla dzieci, rozgrywki szachowe, tenis stołowy, piłkarzyki, zabawy harcerskie-nauka wiązania węzłów, konkurs wiedzy religijnej. Strażacy z Szubina i Rynarzewa zademonstrowali sprzęt strażacki, a policjanci pokaz z psem policyjnym. Na Anioł Pański o godz.12 wystrzelono salut artyleryjski z armaty, po którym przyjechali motocykliści na harleyach.

Wśród atrakcji towarzyszących tegorocznemu piknikowi znalazła się wioska rycerska.
Rycerze wraz ze swymi rodzinami byli ubrani w stroje z XIV wieku. Rozbili swój obóz na skwerze przy kościele. Pokazy walk, strzelania z łuku i armat
- oto co czekało śmiałków odwiedzających rycerski przybytek.

Parafianie przygotowali pyszne ciasta, chleb domowy ze smalcem i ogórkiem, grochówkę, gofry, watę cukrową, kiełbaski z grilla i pieczone banany z czekoladą.
Odbyła się loteria fantowa gdzie każdy los wygrywał. Przeprowadzono licytację przedmiotów przyniesionych na aukcję.

Na zakończenie piknik uświetnił swym śpiewem i grą na gitarze gość z Portugalii i zespół parafialny „ECHO”. Dochód z pikniku zostanie przeznaczony na remont kościoła pw Św. Stanisława.

Tekst - TD

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Meble łazienkowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)