Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Królewski orszak po raz czwarty. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w przemarszu

fot. TD

fot. TD

Orszak Trzech Króli w Rynarzewie odbył się już po raz czwarty. To kontynuacja jasełek w Szkole # Żagle, stowarzyszenia Sternik. Kultywując starą chrześcijańską tradycję, nauczyciel Piotr Giertych wraz z dyrektorem Teatru Buffo Jerzym Stokłosą oraz Piotrem Podgórskim wpadli na pomysł, aby z jasełkami wyjść na ulicę.

W inicjatywę publicznego świętowania Bożego Narodzenia i Orszaku Trzech Króli włącza się wiele organizacji społecznych, harcerskich i innych.

W Rynarzewie, po mszy św. w kościele pw .św. Stanisława, odprawionej przez ks. proboszcza Rafała Kwiatkowskiego wyruszył orszak Trzech Króli, jako element obchodów Święta Objawienia Pańskiego.
Na trasie pochodu odgrywano sceny tematyczne : dialog z Aniołem, walkę Aniołów ze złem, scenkę z dworu Heroda.

Rynarzewski orszak Trzech Króli przybył do kościoła pw św. Katarzyny. To tutaj trzej królowie złożyli pokłon i złożyli dary : Kacper – kadzidło, symbol boskości, Melchior – złoto, symbol władzy królewskiej, a Baltazar – mirrę, zapowiedź męczeńskiej śmierci.
Zespół Muzyczny „ECHO” uświetnił tę uroczystość, a druhowie z OSP Rynarzewo czuwali nad bezpieczeństwem przemarszu.

Na zakończenie ks. Rafał Kwiatkowski podziękował organizatorom i przybyłym parafianom za duży udział w Orszaku. Liczba uczestników podwaja się corocznie. Zapraszał wszystkich na gorącą czekoladę i domowe ciasto.

Tekst - TD

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Usługi transportowe
Konstrukcje stalowe
Meble łazienkowe
Remonty mieszkań
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Botox zmarszczki lwie
Makijaż ślubny
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)