Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

22 maja 2019

Dzień Rodziny. W szubińskiej bibliotece odbyło się co roczne spotkanie

fot.pow

fot.pow

Rodzina - to największy mój skarb. Tą tezę głosimy realizując z okazji Dnia Rodziny#, co roczne spotkania z dziećmi. W tym roku, 20 maja, wzięły w nich udział dzieci z Koła Miłośników Książek oraz Żabki, z zerówki, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie i grupa Żabek oraz rodzice.

Spotkanie dzieci i rodziców w bibliotece ma swoisty charakter wynikający z miejsca  w którym odbywa się wydarzenie. Dzieci zainspirowane lekturami zadawały rodzicom przeróżne pytania. Prowadzący dopytywali z kolei kto w rodzinie dzieci jest rodzinnym fotografem, jakie są wykonywane w rodzinie zawody, czy odbywają się  wspólne wyprawy, o półkę z ukochanymi książkami. Miedzy dziećmi, a  rodzicami toczyła się rozmowa co dziedziczymy po Rodzicach i Dziadkach?. Wspólnie czytaliśmy Super M i historię Taty, co pokazuje synowi Wszechświat. Sześciu rodziców: pięć mam i tata rozwiązywało przygotowane przez  nauczycielkę P. Karinę Kuźniak- Garstecką krzyżówki, łamigłówki, Rodzice czytali  dzieciom szkolne dowcipy, a dzieci w tym czasie rysowały portret swojej rodziny. Na raz, dwa, trzy szukaliśmy też bohaterów książki Gdzie jest Wally? W spotkaniu uczestniczyło czterdzieści sześć osób. Całość przygotowała i poprowadziła bibliotekarz P. Maria Mańkowska.

materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Romek, w dniu 22-05-2019 14:23:28 napisał:

    A wystarczyło choćby corocznie zajrzeć do słownika.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)