Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 maja 2019

Dzień Rodziny. W szubińskiej bibliotece odbyło się co roczne spotkanie

fot.pow

fot.pow

Rodzina - to największy mój skarb. Tą tezę głosimy realizując z okazji Dnia Rodziny#, co roczne spotkania z dziećmi. W tym roku, 20 maja, wzięły w nich udział dzieci z Koła Miłośników Książek oraz Żabki, z zerówki, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie i grupa Żabek oraz rodzice.

Spotkanie dzieci i rodziców w bibliotece ma swoisty charakter wynikający z miejsca  w którym odbywa się wydarzenie. Dzieci zainspirowane lekturami zadawały rodzicom przeróżne pytania. Prowadzący dopytywali z kolei kto w rodzinie dzieci jest rodzinnym fotografem, jakie są wykonywane w rodzinie zawody, czy odbywają się  wspólne wyprawy, o półkę z ukochanymi książkami. Miedzy dziećmi, a  rodzicami toczyła się rozmowa co dziedziczymy po Rodzicach i Dziadkach?. Wspólnie czytaliśmy Super M i historię Taty, co pokazuje synowi Wszechświat. Sześciu rodziców: pięć mam i tata rozwiązywało przygotowane przez  nauczycielkę P. Karinę Kuźniak- Garstecką krzyżówki, łamigłówki, Rodzice czytali  dzieciom szkolne dowcipy, a dzieci w tym czasie rysowały portret swojej rodziny. Na raz, dwa, trzy szukaliśmy też bohaterów książki Gdzie jest Wally? W spotkaniu uczestniczyło czterdzieści sześć osób. Całość przygotowała i poprowadziła bibliotekarz P. Maria Mańkowska.

materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Romek, w dniu 22-05-2019 14:23:28 napisał:

    A wystarczyło choćby corocznie zajrzeć do słownika.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Blacharstwo
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)