Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2024

Derby gminy Szubin. Udany rewanż Victorii

W miniony weekend odbyła się# pierwsza kolejka w grupie III rozgrywek piłkarskich na szczeblu B – klasy. W jednym ze spotkań Szubinianka II Szubin zmierzyła się na własnym boisku z Victorią Kołaczkowo.

Po kilku miesiącach oczekiwań do gry powróciły zespoły występujące w grupie III rozgrywek piłkarskich B – klasy. A więc najciekawszej z punktu widzenia sympatyków piłki nożnej w powiecie nakielskim. W jednym ze spotkań doszło do starcia w Szubinie, gdzie miejscowy drugi zespół Szubinianki podejmował Victorię Kołaczkowo. Były to zatem derby gminy, a także mecz przyjaźni. W rundzie jesiennej dość niespodziewanie na boisku przeciwnika lepsi okazali się szubińscy piłkarze, więc goście liczyli na rewanż. Początek meczu jednak przyniósł bardzo przykrą wiadomość. Już w 5. minucie fatalnej kontuzji nabawił się młody zawodnik Szubinianki Bartosz Czechowski, który opuścił stadion w karetce pogotowia. Po wznowieniu gry inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy w każdym aspekcie gry prezentowali się lepiej. I w 30. minucie zdobyta przewaga przyniosła wreszcie „owoce” w postaci bramki otwierającej. A na listę strzelców wpisał się Michał Machowski, a więc piłkarz, którego klub pozyskał w przerwie zimowej z Szubinianki Szubin. Ten sam zawodnik zaledwie 10 minut później podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Jeszcze przed zejściem do szatni na regulaminową przerwę Victoria zadała trzeci cios. Tym razem jednak na listę strzelców wpisał się Kamil Załoga.

Wynik 3:0 stawiał zespół gości w bardzo komfortowej sytuacji przed drugą połową spotkania. Gospodarze mieli o czym rozmawiać w szatni, ale jak pokazało drugie 45 minut, piłkarze nie byli w stanie wykrzesać w sobie tyle siły, żeby skutecznie przeciwstawić się rywalowi. Próżno jednak szukać motywacji, gdy krótko po wznowieniu gry w drugiej połowie meczu traci się kolejną bramkę. I tak, w 46. minucie Victoria prowadziła już 4:0 po bramce Huberta Lange. Biorąc pod uwagę dyspozycję obu drużyn kwestia wyniku była już rozstrzygnięta, ale spotkanie trzeba było rozegrać do końca. Prze kolejnych kilkadziesiąt minut pomimo starań obu zespołów, wynik pozostawał bez zmian. Przełamanie nastąpiło dopiero w 90 minucie, kiedy to Damian Czerwiński strzelił piątą bramkę dla zespołu z Kołaczkowa.

Victoria rundę wiosenną rozpoczęła z wysokiego „C”, nie tylko biorąc rewanż za porażkę z Szubinianką w rundzie jesiennej, ale czyniąc to w znakomitym stylu – na 5!. Drugi zespół Szubinianki ma o czym myśleć i będzie miał na to aż 2 tygodnie, bowiem w nadchodzący weekend pauzuje. Piłkarze z Kołaczkowa zmierzą się natomiast na własnym boisku z Orłem Kcynia. I zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie.

Szubinianka II Szubin – Victoria Kołaczkowo 0:5 (0:3)

Bramki dla Victorii: Michał Machowski 2, Kamil Załoga, Hubert Lange, Damian Czerwiński