Dziś mamy 4 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

28 października 2012
Wojewódzka Liga Piłki Siatkowej Młodzików: II kolejka

Zmęczeni, ale szczęśliwi

W niedzielę 28 października w Grudziądzu rozegrano drugi turniej Wojewódzkiej Ligi Piłki Siatkowej Młodzików. Zespół Amana wyjechał na te zawody osłabiony brakiem kilku zawodników (absencja wywołana przez choroby), a mimo to udało mu się zwyciężyć i awansować do grupy pierwszej.

Pierwszy mecz to konfrontacja UKS Budowlanka z NTS-em. Od początku Nakło nie przypominało siebie - drużyny znanej z waleczności, ambicji oraz ogromnej woli zwycięstwa. Na boisku przeważały chaos, niedokładność, brak komunikacji oraz ogromna liczba błędów własnych. Pierwsza przerwa na żądanie przy stanie 15:9 co prawda przyniosła efekt, dając wynik 15:13, ale po chwili to już zawodnicy z Torunia prowadzili 22:18 i 24:18. Pozostał jeden punkt do zwycięstwa, lecz popsuta zagrywka Budowlanki daje wynik 24:19 i drugi czas dla AMAN-a. Nakielanom pozostało tylko walczyć o jak najkorzystniejszy rezultat przed końcem tej partii. Z takim nastawieniem zawodnicy wrócili na boisko, a na zagrywkę wszedł kapitan Adam Chenc. Po świetnej serii zagrywek oraz skutecznych kontr trener Budowlanki poprosił o czas przy wyniku 24:22. Po powrocie do gry AMAN nie daje się wytrącić ze skutecznej gry i doprowadza do stanu 24:25. Dopiero wtedy następuje przełamanie Budowlanki na 25:25. Jednak świetna końcówka NTS-u daje wygraną w pierwszej partii 25:27. Drugi set to już właściwy poziom gry Nakła i set bez historii wygrany 10:25 przez AMAN NTS, a zwycięstwo w całym meczu 0:2.

Drugie spotkanie to pojedynek z gospodarzem Stalą Grudziądz. AMAN NTS kontrolował spokojnie sytuację, prowadząc 8:5, 13:10. W drugiej części seta to Stal zdobyła więcej punktów, doprowadzając do remisu 18:18. W tym momencie jednak NTS wziął się ostro w garść i doprowadził, po świetnej grze blokiem i skutecznych kontrach, do wyniku 20:25. Drugi set to powrót AMAN-a do serii błędów własnych, chaotycznych zagrań. Odbiło się to na wyniku: 9:4, 13:8 oraz 23:17 dla Stali. Pomimo kolejnego świetnego zrywu w końcówce 23:20, 24:22, AMAN kończy seta popsutą zagrywką (25:22). Trzecia partia to niestety kontynuacja skutecznej gry gospodarzy i nieskuteczności Trójki Nakło. Stal prowadziła w tym secie od początku 3:1, 5:3 i 8:4. Po zmianie stron niewiele się zmienia, choć NTS zaczyna przejmować inicjatywę i wykazuje się większym wyrachowaniem na boisku. Jest 10:8, 11:9. Po czasie dla AMAN-a i niekorzystnym ustawieniu Nakło gra akcję na szóstą strefę przez kapitana - Adama Chenca. Akcja dała zawodnikom NTS-u cenny punkt. Kolejne przyniosła seria ataków z lewego skrzydła, również przez rewelacyjnego w tej części gry Chenca. Na tablicy pojawił się wynik 11:14. To jednak nie był koniec emocji. Gospodarze nie złożyli broni i Nakło wzięło czas przy wyniku 13:14. Do wykonania ostatniej akcji zostaje wyznaczony nie kto inny, jak Adam Chenc, który po perfekcyjnym przyjęciu bardzo trudnej zagrywki Jakuba Adamczewskiego i świetnym rozegraniu Kacpra Brzozowskiego daje triumf w 13:15 i w całym meczu 1:2.

Spotkanie nr 3 tego dnia to już odczuwalne trudy poprzednich spotkań i walka z MKS Chełmża o zwycięstwo w całym turnieju. Pierwszy set to zdecydowana przewaga AMAN-a i gładkie zwycięstwo 25:9. Drugi set to świetna postawa naszych najmłodszych adeptów siatkówki w Nakle, zwycięstwo w partii 25:17 i całym meczu 2:0.

- Po całym dniu (wyjazd o 7.30) poświęconym na podróż, walkę z przeciwnikami zawodnicy AMAN NTS Trójka wrócili (powrót 18.30) bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi do Nakła. Zwycięstwo dało naszym zawodnikom awans do pierwszej grupy młodzików województwa kujawsko-pomorskiego, w której za dwa tygodnie rywalizować będą z AZS Toruń oraz BKS Chemik Bydgoszcz. Gratulacje należą się dla wszystkich zawodników AMAN NTS, ale w szczególności chciałbym wyróżnić Kacpra Brzozowskiego, który pomimo choroby - pojechał na turniej i świetnie prowadził grę drużyny oraz Adama Chenca, Jakuba Adamczewskiego i Mikołaja Gapę, którzy udźwignęli rolę liderów osłabionej drużyny i w znaczący sposób swoją postawą przyczynili się to tego sukcesu - relacjonował trener Artur Sierzchuła.

AMAN NTS Trójka wystąpił w składzie: Adam Chenc kpt., Kacper Brzozowski, Jakub Adamczewski, Adam Wysocki, Jakub Kalita, Mikołaj Gapa, Bartosz Paprzycki, Patryk Chudziński, Filip Jarczyński, Mikołaj Gardyza, Kamil Kubiczek, Krzysztof Miłosierny. Trenerem zespołu jest Artur Sierzchuła.

autor: Artur Sierzchuła/red.

Oceń artykuł: 222 175