Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Zajęcia z udziałem policji. Zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

27 listopada w Szkole Podstawowej w Turze odbyły się spotkania z funkcjonariuszami #Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Bardzo ciekawe zajęcia dla całej społeczności szkolnej poprowadzili sierż. sztab. Zofia Wrzeszcz i asp. Łukasz Król.

Celem tych  działań był wzrost świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa zarówno fizycznego i psychicznego. W klasach I, II i III dzieci miały możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Omówiono przepisy ruchu drogowego, a także na przykładach wskazano bezpieczne zachowania, tj. przechodzenie przez jezdnie, nieufanie nieznajomym itp. Największy zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky - tropiciel, który pokazał, w jaki sposób wspiera policjanta w codziennej  pracy.

W klasach IV, V, VI i VII zajęcia dotyczyły odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali przykładów "z życia wziętych" na temat czynów zabronionych świadczących o demoralizacji. Opuszczanie zajęć szkolnych, które z czasem się pogłębia i przeradza w systematyczne wagary to najczęstszy problem, który może doprowadzić do poważnych konsekwencji zarówno wobec nieletnich, jak i ich rodziców. Powszechnym problemem w dobie Internetu jest zjawisko cyberprzemocy, jak bardzo jest niebezpieczne, opowiadała prowadząca, powołując się na własne doświadczenie zawodowe. Wszelkie przejawy demoralizacji kończą się problemami z prawem, których skutki możemy odczuwać w dorosłym życiu.  Dziękujemy gościom za te poruszające wyobraźnie lekcje, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Materiał: Katarzyna Krajewska Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Metkownice
od 179PLN
Sprawdzanie świateł
Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
MEBLE MŁODZIEŻOWE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)