Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Zajęcia z udziałem policji. Zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

27 listopada w Szkole Podstawowej w Turze odbyły się spotkania z funkcjonariuszami #Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Bardzo ciekawe zajęcia dla całej społeczności szkolnej poprowadzili sierż. sztab. Zofia Wrzeszcz i asp. Łukasz Król.

Celem tych  działań był wzrost świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa zarówno fizycznego i psychicznego. W klasach I, II i III dzieci miały możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Omówiono przepisy ruchu drogowego, a także na przykładach wskazano bezpieczne zachowania, tj. przechodzenie przez jezdnie, nieufanie nieznajomym itp. Największy zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky - tropiciel, który pokazał, w jaki sposób wspiera policjanta w codziennej  pracy.

W klasach IV, V, VI i VII zajęcia dotyczyły odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali przykładów "z życia wziętych" na temat czynów zabronionych świadczących o demoralizacji. Opuszczanie zajęć szkolnych, które z czasem się pogłębia i przeradza w systematyczne wagary to najczęstszy problem, który może doprowadzić do poważnych konsekwencji zarówno wobec nieletnich, jak i ich rodziców. Powszechnym problemem w dobie Internetu jest zjawisko cyberprzemocy, jak bardzo jest niebezpieczne, opowiadała prowadząca, powołując się na własne doświadczenie zawodowe. Wszelkie przejawy demoralizacji kończą się problemami z prawem, których skutki możemy odczuwać w dorosłym życiu.  Dziękujemy gościom za te poruszające wyobraźnie lekcje, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Materiał: Katarzyna Krajewska Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
STOŁY I KRZESŁA
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)