Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Zajęcia z udziałem policji. Zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

fot. Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków

27 listopada w Szkole Podstawowej w Turze odbyły się spotkania z funkcjonariuszami #Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Bardzo ciekawe zajęcia dla całej społeczności szkolnej poprowadzili sierż. sztab. Zofia Wrzeszcz i asp. Łukasz Król.

Celem tych  działań był wzrost świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa zarówno fizycznego i psychicznego. W klasach I, II i III dzieci miały możliwość przypomnienia sobie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Omówiono przepisy ruchu drogowego, a także na przykładach wskazano bezpieczne zachowania, tj. przechodzenie przez jezdnie, nieufanie nieznajomym itp. Największy zachwyt wśród dzieci wzbudził pies policyjny Rocky - tropiciel, który pokazał, w jaki sposób wspiera policjanta w codziennej  pracy.

W klasach IV, V, VI i VII zajęcia dotyczyły odpowiedzialności karnej nieletnich. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali przykładów "z życia wziętych" na temat czynów zabronionych świadczących o demoralizacji. Opuszczanie zajęć szkolnych, które z czasem się pogłębia i przeradza w systematyczne wagary to najczęstszy problem, który może doprowadzić do poważnych konsekwencji zarówno wobec nieletnich, jak i ich rodziców. Powszechnym problemem w dobie Internetu jest zjawisko cyberprzemocy, jak bardzo jest niebezpieczne, opowiadała prowadząca, powołując się na własne doświadczenie zawodowe. Wszelkie przejawy demoralizacji kończą się problemami z prawem, których skutki możemy odczuwać w dorosłym życiu.  Dziękujemy gościom za te poruszające wyobraźnie lekcje, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Materiał: Katarzyna Krajewska Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Baterie
od 0,90PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
MEBLE MŁODZIEŻOWE
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Gimnastyka korekcyjna
Jadalnia / pokój dzienny
Badania techniczne
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)