Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę. Młodzież chętnie bierze w nich udział

fot. pow.

fot. pow.

Drugi dzień zmagań obfitował w rywalizacje pomiędzy# drużynami Marka, Julki, Zuzy dołączyła do nas czwarta grupa, która wczoraj szkoliła się jak dzień prędzej i wcześniej wspomniane trzy drużyny, zapewne jutro przystąpią do rywalizacji.

Wczoraj między innymi rywalizowano w takich konkurencjach i zadaniach na czas, jak:

- udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wybranej sytuacji przez ratownika,
- rozkładanie i składanie karabinku szkoleniowego AK,
- ubieranie oporządzenia i ekwipunku kadetów OPW (z omówieniem i przeznaczeniem wskazanych rzeczy kadetów),
- ubierania kamuflażu i przyjecie pozycji lezącej do oddania strzału z karabinu wyborowego,
- strzelanie z broni pneumatycznej na strzelnicy szkolnej sportowej,
- strzelanie z broni szkoleniowej bojowej na strzelnicy wirtualnej.

Zmaganiom towarzyszyła sympatyczna atmosfera rywalizacji wraz z dopingiem wśród własnych członków drużyn w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy w równym stopniu wykazali się naprawdę dużymi umiejętnościami w poszczególnych konkurencjach, wszystkie drużyny uzyskały taką samą ilość punktów w pierwszych czterech konkurencjach. Niestety szybko płynący czas nie pozwolił do końca przeprowadzić zawodów na strzelnicy. Jednogłośnie podjęto decyzję, że dokończenie dzisiejszych zmagań odbędzie się następnego dnia, jednocześnie dając szanse nowej drużynie na dołączenie do rywalizacji z pozostałymi. Nadal dużym zainteresowaniem cieszy się pokaz kamuflażu, niektórzy uczestnicy przynosząc zdjęcia malowali twarze niczym Indianie przed bitwą, w naszym wykonaniu bitwą sportową. Kolejny dzień zapowiada się jeszcze bardziej obfity w rywalizacje pomiędzy drużynami, jaki będzie i co przyniesie sami zobaczymy.

Przypominamy, że już dzisiaj spotkanie z przyjacielem szkoły mjr r. Witoldem Błasiakiem. Zapraszamy.

Materiał: Alicja Jaśkowiak - ZS Szubin/red. 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)