Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Za nami kolejna sesja RM w Szubinie. Omówiono ważne tematy dla mieszkańców

fot. archiwum

fot. archiwum

Zanim rozpoczęły się obrady, burmistrz Szubina oraz przewodnicząca rady miejskiej wraz z # radnymi pogratulowali Romanowi Danielewskiemu, który 2 tygodnie temu otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności.

- Najważniejsza jest niezłomność. Takim człowiekiem jest pan Roman. Walczy, jest przekonany, ma swoje wartości, których nigdy nie porzuca i których broni za wszelką cenę. Wyrazy uznania – powiedział burmistrz Mariusz Piotrkowski, składając gratulacje.

Karolina Domżała-Kaczmarek złożyła wniosek formalny o wprowadzenie do porządku obrad informacji o likwidacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Szubinie. Radni przyjęli ten wniosek jednogłośnie. Następnie przewodnicząca rady przedstawiła informację o swojej działalności, takie sprawozdanie złożył także burmistrz Szubina. Burmistrz zapowiedział, że prawdopodobnie trzeba będzie podnieść stawkę za wywóz i zagospodarowanie odpadów w przyszłym roku. Rozmawiano także o budowie Park&Ride.

Przewodnicząca komisji zdrowia Karolina Domżała-Kaczmarek przedstawiła informację o tym, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Szubinie zostanie zlikwidowana z dniem 1 grudnia. Na ten temat toczyła się burzliwa dyskusja na środowej sesji Rady Powiatu Nakielskiego.

W dalszej części obrad radni podjęli kilka uchwał, m.in. o powołaniu rady muzealnej. W wolnych głosach rozmawiano m.in. o zbieraniu podpisów pod sprzeciwem wobec planów spółki Nowy Szpital, o strefie płatnego parkowania, dotacji do wymiany źródeł ciepła, uroczystości odsłonięcia nowego pomnika - mogiły powstańców wielkopolskich.

Oceń artykuł: 1 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (3)

  Nina , w dniu 28-11-2019 20:45:32 napisał:

  Ciekawe czy ktos z państwa zainteresowal sie droga z kowalewa na mąkoszyn . to karygodne ze w takich warunkach dzieci musza chodzic do szkoly . niektore dzieci chodza nawet po nieukonczonym wiadukcie ! Ciekawe jak długo to jeszcze musi potrwac zeby sie komus stala krzywda . jak ktos nie spadnie z wiaduktu , złamie nogi na tak pieknej dziurawej drodze bądz rozwali auta

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Mieszkanka, w dniu 28-11-2019 20:58:06 napisał:

  I opłaty za wywóz nieczystości podwyższone.To jest dopiero początek podwyżek ,następnie podatek od nieruchomości,woda,prad.,żywność.Jest świetnie.tak trzymać,a emerytury 35 zł podwyżki. I

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Mieszkanka, w dniu 29-11-2019 07:09:41 napisał:

  Co co śmieci,czas nauczyć się segregować wtedy będzie taniej.CO co szpitala to myślę ,że sprawa przesadzona.W Nakle nie zamkną bo przecież tam jest centrum dowodzenia powiatowego,ale co zrobić chcieli ludzie PiS mają na własne zyczenie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  KK, w dniu 29-11-2019 08:28:23 napisał:

  Szanowna Mieszkanko! Nasza Rada Miejska już zatwierdziła wzrost podatku od nieruchomości (prawie do maksymalnych, obowiązujących stawek). Śmieci segregujemy, a i tak płacimy co raz więcej - to efekt braku wolnego rynku w umowach o ich wywożenie (ustawa PO-PSL). Te ostatnie podwyżki akurat funduje nam rządząca gminą Szubin koalicja SLD-SIS.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Zguba, w dniu 29-11-2019 08:34:10 napisał:

  Pewne osoby, które głosowały w radzie Powiatu ponad 10 lat temu za prywatyzacją szpitala w Szubinie są nadal radnymi. To nie PiS, SLD, albo PO zarządza szpitalem w Szubinie lecz prywatna spółka z o.o., która za bezcen otrzymała od samorządu powiatowego szpital. Żnin, Więcbork, Wyrzysk tam nadal istnieją szpitale powiatowe i prężnie się rozwijają. Czy ktoś rozliczy, choćby politycznie w wyborach kiedyś te osoby?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  sołtys, w dniu 02-12-2019 10:09:35 napisał:

  Żeby chociaż czytali, to nad czym głosują! Patrzę czasami na nich i widzę te postacie zaskoczone, zatroskane, z takim wyrazem na twarzy: o co tu chodzi? Jak głosować? Po chwili "namysłu", tak jak władza każe!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Meble kuchenne
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)