Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2022

"Za mundurem, chłopcy sznurem". Spotkanie dla kadetek klas wojskowych

fot. powierzone

fot. powierzone

To cykl spotkań zorganizowany po raz pierwszy w historii szkoły, na prośbę kadetek klas # wojskowych. Cykl ten ma za zadanie w pełni przedstawić wszystkie „za” lub „przeciw” jeśli w pracy kobiet na różnych stanowiskach i w formacjach mundurowych. Pierwsze spotkanie zapoczątkowały st.kpr. Joanna Czerwińska wraz z st. kpr. Julita Kalita z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.

Rozmowa dotyczyła samego wstąpienia, drogi jaką panie musiały przebyć, aby dziś móc między innymi opowiadać o tym wszystkim, co nurtuje kadetki klas wojskowych.  Spotkanie trwało ponad 1,5 godz. Poruszono wiele tematów: wstąpienie, awanse, ścieżki kariery, możliwości rozwojowe. Spotkania z kobietami w mundurach mają rozwiać wszelkie wątpliwości, mity, które potrafią czynić więcej szkody niż pożytku dla kobiet chcących swoje życie zawodowe związać z mundurem. Przed nami dalsze spotkania z przedstawicielkami Służby Więziennej, Wojskowego Centrum Rekrutacji, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego i innych instytucji.  To też ciekawe doświadczenie dla kadetów. Sami mogli już niejednokrotnie zauważyć jak często są także szkoleni przez mieszane zespoły. Należy dodać,  że poziom wyszkolenia i wiedzy jest wysoki u każdej ze stron.

Mundur nie rozróżnia płci , jedynie weryfikuje nasze słabe strony, które to treningami czy tez szkoleniami wszyscy staramy się niwelować. Dlatego, nasze kadetki mogą rozwiewać swoje wątpliwości poprzez takie spotkania.

materiał: Alicja Jaśkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)