Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 listopada 2018

Z wizytą u policjantów i strażaków. Wycieczka wywołała wiele wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 15 listopada 2018 roku, dzieci z „Zerówki" oraz grupy przedszkolnej „Motylki” ze Szkoły # Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną i Komisariat Policji w Szubinie.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych.

Przedszkolaki zapoznały się również z pracą policjantów, zwiedziły budynek komisariatu.

Atrakcją dla dzieci było pomieszczenie piwniczne, gdzie znajduje się doskonale wyposażona siłownia, dzięki której funkcjonariusze jednostki mają możliwość podnoszenia kondycji fizycznej. Dzieci nie omieszkały skorzystać z okazji, aby usiąść choć na chwilę wewnątrz radiowozu, dodatkowo  pan policjant zademonstrował sygnał świetlny i dźwiękowy.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała u dzieci wiele wrażeń i radości.

materiał: Daria Boruch

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)