Dziś mamy 21 stycznia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2018

ZSS ma już 35 lat. Szkoła otrzymała nowy sztandar i imię ks. Jana Kątnego

fot. TD

fot. TD

7 czerwca był wyjątkowym dniem dla całej społeczności Zespołu Szkół Specjalnych #w Szubinie. Świętowano 35-lecie.

Uroczystość zainaugurowała Msza św. odprawiona w kościele pw. św. Marcina w Szubinie, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Na obchody nadania imienia szkole oraz 35-lecia przybyli między innymi przedstawiciele Samorządu Powiatu Nakielskiego, Gminy i Miasta Szubin, duchowieństwo szubińskich parafii, dyrektorzy i poczty sztandarowe szkół powiatowych i gminnych, przedstawiciele firm wspierających działalność szkoły.

Podczas uroczystości szkoła podstawowa wchodząca w skład Zespołu Szkół otrzymała sztandar i imię patrona ks. Jana Kątnego - szubińskiego proboszcza, który bardzo zasłużył się miastu i ludziom, zmarł 29 grudnia 2014 roku. Przypomnijmy, 9 listopada 2017 roku przeprowadzono wybory ogólnoszkolne, mające na celu wyłonienie patrona szkoły. Największą ilość głosów uzyskał patronat ks. prałata Jana Kątnego. W związku z tym 20 grudnia do Starostwa Powiatowego w Nakle wpłynął wniosek o nadanie szkole Jego imienia. 31 stycznia podczas sesji, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, na mocy której Szkoła Podstawowa Specjalna, wchodząca w skład Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie zdobyła swoistą, indywidualną tożsamość, wyróżniającą ją spośród innych placówek. Nowy sztandar poświęcił ks. Tadeusz Lesiński.

Następnie wszyscy uczestnicy przemaszerowali na teren szkoły, gdzie po słowach wstępu, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru społeczności szkolnej. Nie zabrakło także części artystycznej. Kolejnym punktem obchdów było udanie się do budynku szkoły w celu odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej upamiętniającej patrona szkoły. Tablicę również poświęcił ks. proboszcz parafii św. Marcina  w Szubinie Tadeusz Lesiński. Był to ostatni punkt oficjalnej części uroczystości. Wszystkich zaproszono na poczęstunek i zwiedzanie szkoły.

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Anita, w dniu 11-06-2018 12:24:25 napisał:

  Biedny Pan Burmistrz wszędzie go wygwizduja i nie przyszedł.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  cortez, w dniu 11-06-2018 22:30:05 napisał:

  jaja...... jaki biedny wystarczy porównać zeznania majatkowe jaka kase zarobił z nauczyciela na burmistrza .ale i tak przyjdzie czas rozliczeń po wyborach,

  odpowiedz

  • 1 (5)

  ze szkoły specjalnej, w dniu 12-06-2018 07:43:29 napisał:

  W szkole, w tle trwa konflikt na linii dyrektor-nauczyciele. Czy Starostwo w porę zareaguje na tę sytuację?

  odpowiedz

  • 1 (5)

  SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK,A NA PEWNO BEZ JADU, w dniu 12-06-2018 09:52:22 napisał:

  Do kogoś niby ;)-ze szkoły specjalnej...Rozumiem,że ktoś może być zainteresowany stanowiskiem dyrektora,lub pisać takie rzeczy po zwyczajnej złości,bądź też po to,by wprowadzić zamęt,ale...to już trąci żenadą...Powiem tak,żyj sobie,ale przede wszystkim-daj żyć innym...panie K? lub pani...może R?....(ale przy kobietach,to nie jedyny typ-jest ich więcej haahaha...)Oj małe i smutne to wszystko....Cóż..,niestety z niektórymi ludźmi musimy żyć.Mimo wszystko,będę życzył im jak najlepiej.Może się zmienią.Kiedyś.Może.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  kinder bueno, w dniu 13-06-2018 17:09:28 napisał:

  Dobrze widzę,że przesympatycznego wicestarosty nie było?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Pomoc drogowa
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Makijaż na każdą okazję
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)