Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2019

XV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Kto wygrał jubileuszową edycję?

20 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole XV – jubileuszowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.

Tegoroczny konkurs poprzedziły eliminacje wstępne przeprowadzone 13 grudnia w wyniku których zakwalifikowało się piętnastu uczestników. Jury w składzie: Danuta Witosławska, Magdalena Marszalec, oraz Karolina Mrówczyńska – Król miało nie lada trudne zadanie w przyznaniu miejsc, wyróżnień i nagród. Wszyscy świetnie zaprezentowali się na szkolnej scenie, chociaż trema nie opuszczała wykonawców. Publiczność natomiast dopingowała i za każdym razem nagradzała dużymi brawami występujących. Nagrody zostały przydzielone w następujących kategoriach:

Klasy 0 -II
Nagroda Publiczności - Jakub Hilschel
I miejsce Jan Prybiński
II miejsce Daria Szczepaniak
II miejsce Oliwia Kwaśniewska
Wyróżnienie Milena Hennig, Natalia Kusz, Patrycja Berka

Klasy III – V
I miejsce Sara Graba, oraz Róża Kuźniak
Wyróżnienie Agata Kitkowska, Laura Graba

Klasy VI – VIII
I miejsce ex aequo: Zofia Wabich, Weronika Brzykcy, Julia Zdralek, oraz Karol Wendland .

Po konkursie kolęd obejrzeliśmy przedstawienie Jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem pani Danuty Witosławskiej. Następnie każda klasa zaprezentowała wybraną kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową.

Szczególne podziękowanie kierujemy dla członków Jury, którzy nie mieli łatwego zadania, gdyż poziom muzyczny był naprawdę wysoki, oraz dla pani Karoliny Mrówczyńskiej -Król za poświęcony czas i wysiłek włożony w przygotowanie dekoracji i całą oprawę plastyczną. Wszystko było dopięte na "ostatni guzik."
Organizatorem konkursu był jak co roku nauczyciel muzyki - Robert Zdralek
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Materiał: Robert Zdralek

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble kuchenne
Botox i wypełniacze
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Baterie
od 0,90PLN
Odchudzanie
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)