Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

23 grudnia 2019

XV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Kto wygrał jubileuszową edycję?

20 grudnia 2019 odbył się w naszej szkole XV – jubileuszowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych.

Tegoroczny konkurs poprzedziły eliminacje wstępne przeprowadzone 13 grudnia w wyniku których zakwalifikowało się piętnastu uczestników. Jury w składzie: Danuta Witosławska, Magdalena Marszalec, oraz Karolina Mrówczyńska – Król miało nie lada trudne zadanie w przyznaniu miejsc, wyróżnień i nagród. Wszyscy świetnie zaprezentowali się na szkolnej scenie, chociaż trema nie opuszczała wykonawców. Publiczność natomiast dopingowała i za każdym razem nagradzała dużymi brawami występujących. Nagrody zostały przydzielone w następujących kategoriach:

Klasy 0 -II
Nagroda Publiczności - Jakub Hilschel
I miejsce Jan Prybiński
II miejsce Daria Szczepaniak
II miejsce Oliwia Kwaśniewska
Wyróżnienie Milena Hennig, Natalia Kusz, Patrycja Berka

Klasy III – V
I miejsce Sara Graba, oraz Róża Kuźniak
Wyróżnienie Agata Kitkowska, Laura Graba

Klasy VI – VIII
I miejsce ex aequo: Zofia Wabich, Weronika Brzykcy, Julia Zdralek, oraz Karol Wendland .

Po konkursie kolęd obejrzeliśmy przedstawienie Jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy ósmej pod kierunkiem pani Danuty Witosławskiej. Następnie każda klasa zaprezentowała wybraną kolędę, pastorałkę lub piosenkę bożonarodzeniową.

Szczególne podziękowanie kierujemy dla członków Jury, którzy nie mieli łatwego zadania, gdyż poziom muzyczny był naprawdę wysoki, oraz dla pani Karoliny Mrówczyńskiej -Król za poświęcony czas i wysiłek włożony w przygotowanie dekoracji i całą oprawę plastyczną. Wszystko było dopięte na "ostatni guzik."
Organizatorem konkursu był jak co roku nauczyciel muzyki - Robert Zdralek
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Materiał: Robert Zdralek

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Siłownia
Remonty mieszkań
Krzesło młodzieżowe
Botox i wypełniacze
Pomoc drogowa
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)