Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
02 grudnia 2017

Wyjazd na zieloną szkołę. Uczniowie wzięli udział w zajęciach ratownictwa

fot. Beata Łukaszewska

fot. Beata Łukaszewska

Zielona szkoła to element programu zajęć pozalekcyjnych pt. "Zawsze bądź szlachetny, # zawsze do pomocy gotowy" - rzecz o pierwszej pomocy. W dniach 27-28 listopada 2017 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie uczestniczyli w zajęciach zielonej szkole w Poznaniu.

W poniedziałkowy wieczór młodzież odwiedziła Termy Maltańskie i zwiedzała Poznań nocą.

Następnym elementem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uczniowie poznali historię anestezjologii i sylwetki poznańskich pionierów ortopedii: prof. Janusza Wierzejewskiego i prof. Franciszka Raszei.

Grupa uczniów naszego liceum uczestniczyła także w zajęciach zorganizowanych w Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu. Mieli okazję zobaczyć jak działa fantom do zaawansowanych czynności ratunkowych, na którym ćwiczą przyszli ratownicy medyczni. Zajęcia dla młodzieży poprowadził mgr Marek Dąbrowski przy pomocy absolwenta naszej szkoły Filipa Homei.

W Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu młodzież mogła poćwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową.

Ostatnim punktem Zielonej Szkoły był pokaz ratowniczy w wykonaniu studentów ratownictwa medycznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jako osoba poszkodowana wystąpił Kacper Orzechowski.

Cały wyjazd dofinansowany został przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne "Zawsze bądź szlachetny, bądź do pomocy gotowy" - rzecz o pierwszej pomocy autorstwa Beaty Łukaszewskiej.

materiał: Beata Łukaszewska

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Zabiegi dla panów
PÓŁKI
Fotopoduszka w kształcie serca
29,90PLN
Badania techniczne
Budowa hal
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Budowa stanu surowego
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)