Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

12 lipca 2019

Wspieramy spółki wodne. Podpisano umowy o dofinansowanie

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

11 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z udziałem wicemarszałka# Dariusza Kurzawy odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych.

Dofinansowanie otrzymało 81 spółek wodnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, realizujących zadania polegające na modernizacji i konserwacji urządzeń melioracji wodnych. Kwota tegorocznego wsparcia to 1,3 mln złotych.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek naszego województwa Piotr Całbecki.

Lista tegorocznych zadań, na realizację których trafiło wsparcie toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego w powiecie nakielskim:
- Renowacja rowów melioracyjnych we wsi Kaźmierzewo - Gminna Spółka Wodna w Mroczy - 18 tys. zł
- Konserwacja rowów melioracyjnych pn. Rów szary, obiekt Szczepice na długości 2000 mb grunty wsi Rozstrzębowo, Tupadły - Spółka Wodnomelioracyjna w Kcyni - 18 tys. zł
- Renowacja rowów szczegółowych nr R-K36, R-K37, R-K38 położonych w Ślesinie, obiekt Kanał Bydgoski - Gminna Spółka Wodna w Nakle nad Notecią - 18 tys. zł
- Roboty renowacyjne rowu R-B, R-B86, R-B77 obręb Królikowo na łączną odc. 2462 mb - Gminna Spółka Wodna w Szubinie - 18 tys. zł
- Renowacja rowów melioracyjnych obiekt Samostrzel dz. 174/1 - Gminna Spółka Wodna w Sadkach - 18 tys. 500 zł.

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje ponad 200 spółek wodnych, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

Materiał: Beata Krzemińska/Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu/re

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)