Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 lipca 2019

Wspieramy spółki wodne. Podpisano umowy o dofinansowanie

fot. Mikołaj Kuras

fot. Mikołaj Kuras

11 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu z udziałem wicemarszałka# Dariusza Kurzawy odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie zadań z zakresu utrzymania wód i urządzeń wodnych.

Dofinansowanie otrzymało 81 spółek wodnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, realizujących zadania polegające na modernizacji i konserwacji urządzeń melioracji wodnych. Kwota tegorocznego wsparcia to 1,3 mln złotych.

- Województwo kujawsko-pomorskie co roku wspiera działalność spółek wodnych, będących jednymi z najstarszych organizacji rolniczych w Polsce. Pieniądze trafią między innymi na renowację obiektów i urządzeń melioracyjnych, zakupy materiałów i usług – mówi marszałek naszego województwa Piotr Całbecki.

Lista tegorocznych zadań, na realizację których trafiło wsparcie toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego w powiecie nakielskim:
- Renowacja rowów melioracyjnych we wsi Kaźmierzewo - Gminna Spółka Wodna w Mroczy - 18 tys. zł
- Konserwacja rowów melioracyjnych pn. Rów szary, obiekt Szczepice na długości 2000 mb grunty wsi Rozstrzębowo, Tupadły - Spółka Wodnomelioracyjna w Kcyni - 18 tys. zł
- Renowacja rowów szczegółowych nr R-K36, R-K37, R-K38 położonych w Ślesinie, obiekt Kanał Bydgoski - Gminna Spółka Wodna w Nakle nad Notecią - 18 tys. zł
- Roboty renowacyjne rowu R-B, R-B86, R-B77 obręb Królikowo na łączną odc. 2462 mb - Gminna Spółka Wodna w Szubinie - 18 tys. zł
- Renowacja rowów melioracyjnych obiekt Samostrzel dz. 174/1 - Gminna Spółka Wodna w Sadkach - 18 tys. 500 zł.

Obecnie w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonuje ponad 200 spółek wodnych, które utrzymują sieci melioracyjne o łącznej długości około 60 tysięcy kilometrów. Tworzą je zrzeszeni rolnicy, ale także instytucje, które dbają o stan techniczny sieci melioracyjnej, w tym rowów i rurociągów, zapobiegając w ten sposób zagrożeniom powodziowym i utrzymując zdolność produkcyjną pól.

Materiał: Beata Krzemińska/Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu/re

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)