Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

30 września 2014
IV Zlot Hufca Pałuki – „Ognik 2014”

Wróciły do domu pełne wrażeń

fot. Gromada Zuchowa „Ogniste Pióra”

fot. Gromada Zuchowa „Ogniste Pióra”

W dniach 19-20 września Gromada Zuchowa „Ogniste Pióra” jak i Wielopoziomowa Drużyna Harcerska brały udział w IV Zlocie Hufca Pałuki – „Ognik 2014”odbywającym się w HOW w Smerzynie.

Zlot rozpoczął się uroczystym apelem, w którym uczestniczyły licznie zgromadzone drużyny harcerskie i gromady zuchowe z całego Hufca Pałuki. Zlot oficjalnie otworzyła Komendant Hufca hm. Alicja Przybyłowicz. Komendantem Zlotu została phm. Małgorzata Janicka. Po uroczystym apelu wszystkie drużyny udały się na kolację. Piątkowe popołudnie wypełniły gry terenowe. Dla gromad zuchowych zadania przygotowała pwd. Joanna Lewandowska. Do zaliczenia było 12 punktów. Na mecie czekała na zuchy tajemnicza postać, skrywająca pod płaszczem skarb – miskę pełną słodkości.

Wszystkie zuchy, w tym i nasza gromada, spisały się dzielnie. Po zajęciach przyszedł czas na ognisko. Pierwszą część prowadziła phm. Liliana Wojciechowska. Był to czas dla gromad zuchowy. Każda grupa dokonywała prezentacji swojego środowiska poprzez piosenki, pląsy jak i wiersze. Za drugą część ognista skierowaną już do harcerzy odpowiadał pwd. Tomasz Lewandowski. Zabawy i pieśni trwały do późnych godzin wieczornych. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

To nie był koniec wrażeń. Przed harcerzami była jeszcze gra nocna, w której uczestniczyły również nasze starsze zuchy: Zuza, Michał, Julka W. i Julka T. Gratulujemy odwagi. Kolejny dzień zlotu rozpoczął się wspólnym pysznym śniadaniem. Po apelu porannym udaliśmy się do zajęć. Tym razem zuchy wzięły udział w grze związanej z prawem zucha zakończonej punktami aktywności przygotowanymi przez nasze druhny Kasię i Asię. Dzieci mogły pograć w bulle, pobawić się chustą animacyjną, wykonać pieski z balonów. Zuch Szymon proponował dzieciom udział w meczu piłki nożnej. Wszystko co miłe szybko się kończy.

Przyszedł czas na apel końcowy i podsumowanie całego zlotu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę z Ognika i zabrał ze sobą miłe wspomnienia. Zuchy wróciły do domu pełne wrażeń i zadowolenia, z pytaniem „czy za rok też tu przyjedziemy ?”. Przejazd do Smerzyna umożliwił nam pan Marek Nowicki udostępniając autokar za co serdecznie dziękujemy.

materiał: Gromada Zuchowa „Ogniste Pióra” Dh. Katarzyna Grabowska

Oceń artykuł: 17 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    qwerty, w dniu 30-09-2014 22:42:10 napisał:

    A Żabki, Zuchy, Gumisie i Tygryski również wróciły na łamy portalu i to w co drugim newsie!!! Przegięcie...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa hal
Zaproszenia
4,00 zł PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)