Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

19 grudnia 2018

Wiele radości z wysłania pocztówek. Nowy projekt w przedszkolu

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie wzięło udział w projekcie organizowanym przez Fundację # Dbam o Mój Z@sięg.

Zamówiło 200 kartek świątecznych, aby rozesłać je do innych placówek przedszkolnych w obrębie regionu i poza nim. Każda z grup wylosowała przygotowane wcześniej adresy placówek oświatowych i napisała życzenia świąteczne. Przedszkolaki, wysyłając kartki świąteczne do innych dzieci, chciały przede wszystkim sprawić radość koleżankom i kolegom z pobliskich miejscowości regionu, ale także z Bydgoszczy, Torunia i Poznania.

Z ogromnym entuzjazmem włączyliśmy się do projektu, popierając ideę wspólnego kultywowania jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych w czasach, kiedy tak ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
Udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej sprawił nam wiele radości, a jednocześnie uwrażliwił nasze dzieci na chęć sprawiania innym niespodzianki, zwłaszcza w tak szczególnym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
Przy okazji tak ważnego wydarzenia dzieci miały możliwość poznania budynku poczty, pracy polskiego urzędnika pocztowego, odkryć drogę pocztówki wysłanej w sposób tradycyjny.

Mamy nadzieję, że zaszczepione w przedszkolakach tradycje bożonarodzeniowe i obyczaje związane z tymi szczególnymi świętami pozostaną na długo w ich pamięci i będą kultywowane w ich dorosłym życiu. To także doskonała okazja, by przypomnieć wszystkim rodzicom i pozostałym członkom rodzin o pielęgnowaniu polskich tradycji i obyczajów. Należy pamiętać, że dzieci są doskonałymi obserwatorami i naśladują nas dorosłych.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)