Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Warsztaty plastyczne w Skłudzewie. Nauka lepienia w glinie

fot. Magdalena Kozłowska

fot. Magdalena Kozłowska

15 listopada - 49 osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w # Królikowie wraz z nauczycielami: panią Beatą Budziak, p. Kaliną Beczak, p. Ewą Dydyszko oraz p. Magdaleną Kozłowską uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundacje Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Specjalnie przygotowane otoczenie jest idealnym i bezpiecznym miejscem do realizacji programu edukacji plastycznej inspirowanej przyrodą.

Już sam przyjazd do Skłudzewa był niezwykły – na gości, jak zawsze czekał gospodarz. Jakie miło było usłyszeć: „Czekałem na Was. Jak się macie, co słychać?”. Wszyscy od razu poczuli się tak, jakby znali się od zawsze, jakby przyjechali do swoich krewnych.

Pan Leszek ma niezwykły dar opowiadania, natychmiast potrafił zainteresować uczniów. Przekazał słuchaczom niezliczoną ilość historyjek. Poprzez bajki, śpiew i opowieści uczniowie zostali wprowadzeni w niezwykłą atmosferę tego miejsca. Zostały w dzieciach wyzwolone różnorodne emocje, takie jak radość, miłość, troska a także smutek i wzruszenie.

Spotkanie z właścicielem Fundacji było niezwykle inspirujące i pełne fantazji. Uczniowie usłyszeli wiele na temat prac artystycznych, które mogli podziwiać na miejscu. Szczególnie piękny był żyrandol wykonany z kolorowych szkiełek, który poruszony brzmiał jak padający deszcz.

Zanim uczniowie zabrali się do pracy plastycznej, to jeszcze udali się do podziemi pałacu, gdzie obejrzeli różnorodne rzeźby z gliny.

Po części wstępnej, przyszedł czas na działalność twórczą. Panie prowadzące warsztaty pokazały jak prawidłowo wyrabiać glinę oraz jak wykorzystać narzędzia do modelowania. W odpowiednio przygotowanych pracowniach plastycznych, ręce same się rwały do działania.

Uczniowie tworzyli swoje dzieła z dużym zaangażowaniem i radością. Powstały niesamowite i oryginalne szkatułki, zwierzęta, a także postacie. Wizytę w Skłudzewie zakończyliśmy ogniskiem i słodkim poczęstunkiem.

Niestety ten wspaniały dzień, pełen twórczych wrażeń dobiegł końca. Z pewnością wyjazd do Skłudzewa  będzie czymś, co na długo pozostanie w pamięci uczniów, a w uszach będzie brzmiała piosenka: „Za górami, za lasami, za dolinami. Jest Skłudzewo malowane fantazjami. Hej Skłudzewo! Hej Skłudzewo! Za górami, za lasami, za dolinami”.

materiał: Magdalena Kozłowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Tonery Directions
27PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Bon upominkowy
Meble łazienkowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)