Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2019

Warsztaty plastyczne w Skłudzewie. Nauka lepienia w glinie

fot. Magdalena Kozłowska

fot. Magdalena Kozłowska

15 listopada - 49 osobowa grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w # Królikowie wraz z nauczycielami: panią Beatą Budziak, p. Kaliną Beczak, p. Ewą Dydyszko oraz p. Magdaleną Kozłowską uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Fundacje Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Specjalnie przygotowane otoczenie jest idealnym i bezpiecznym miejscem do realizacji programu edukacji plastycznej inspirowanej przyrodą.

Już sam przyjazd do Skłudzewa był niezwykły – na gości, jak zawsze czekał gospodarz. Jakie miło było usłyszeć: „Czekałem na Was. Jak się macie, co słychać?”. Wszyscy od razu poczuli się tak, jakby znali się od zawsze, jakby przyjechali do swoich krewnych.

Pan Leszek ma niezwykły dar opowiadania, natychmiast potrafił zainteresować uczniów. Przekazał słuchaczom niezliczoną ilość historyjek. Poprzez bajki, śpiew i opowieści uczniowie zostali wprowadzeni w niezwykłą atmosferę tego miejsca. Zostały w dzieciach wyzwolone różnorodne emocje, takie jak radość, miłość, troska a także smutek i wzruszenie.

Spotkanie z właścicielem Fundacji było niezwykle inspirujące i pełne fantazji. Uczniowie usłyszeli wiele na temat prac artystycznych, które mogli podziwiać na miejscu. Szczególnie piękny był żyrandol wykonany z kolorowych szkiełek, który poruszony brzmiał jak padający deszcz.

Zanim uczniowie zabrali się do pracy plastycznej, to jeszcze udali się do podziemi pałacu, gdzie obejrzeli różnorodne rzeźby z gliny.

Po części wstępnej, przyszedł czas na działalność twórczą. Panie prowadzące warsztaty pokazały jak prawidłowo wyrabiać glinę oraz jak wykorzystać narzędzia do modelowania. W odpowiednio przygotowanych pracowniach plastycznych, ręce same się rwały do działania.

Uczniowie tworzyli swoje dzieła z dużym zaangażowaniem i radością. Powstały niesamowite i oryginalne szkatułki, zwierzęta, a także postacie. Wizytę w Skłudzewie zakończyliśmy ogniskiem i słodkim poczęstunkiem.

Niestety ten wspaniały dzień, pełen twórczych wrażeń dobiegł końca. Z pewnością wyjazd do Skłudzewa  będzie czymś, co na długo pozostanie w pamięci uczniów, a w uszach będzie brzmiała piosenka: „Za górami, za lasami, za dolinami. Jest Skłudzewo malowane fantazjami. Hej Skłudzewo! Hej Skłudzewo! Za górami, za lasami, za dolinami”.

materiał: Magdalena Kozłowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Botox i kwas hialuronowy
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)