Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2020

Warsztaty fotograficzne dla licealistów. Poprowadził je Mirosław Rzeszowski

fot. pow.

fot. pow.

W miniony poniedziałek w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie odbyły się #warsztaty fotograficzne dla licealistów.

Poprowadził je artysta fotografik Mirosław Rzeszowski, a wzięło w nich udział 5 uczennic I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, szczególnie zainteresowanych tą dziedziną sztuki.

Po wstępie, który poświęcony był historii fotografii i technikom fotograficznym, uczestniczki poznały budowę specjalistycznych aparatów. Następnie omówione zostały zasady robienia udanych zdjęć i możliwości ich obróbki na przykładzie fotografii artystycznej pana Rzeszowskiego.

Na zakończenie spotkania uczennice zaprezentowały własne zdjęcia, które zostały szczegółowo omówione oraz otrzymały cenne wskazówki, jak wykonywać udane fotografie.

Warsztaty dostarczyły wiele emocji wywołanych obcowaniem ze sztuką, a zdjęcia każdej z uczestniczek doczekały się pochwały mistrza.

Materiał: A. Kasprzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)