Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2023

Udany początek Dębu Potulice. Łatwo jednak nie było

Dąb Potulice jako pierwszy zespół powiatu #nakielskiego zainaugurował zmagania w rozgrywkach piłkarskich na poziomie B – klasy. Po bardzo trudnym meczu, podopieczni Krzysztofa Ksobiaka wywieźli komplet oczek z Szynwałdu.

Po udanym meczu pucharowym i awansie do II rundy, Dąb Potulice przystąpił do pierwszego meczu w ramach tegorocznych zmagań w piłkarskiej B – klasie. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Ksobiaka był Fuks Wielowicz, ale spotkanie odbyło się na boisku w Szynwałdzie. Oba zespoły musiały się zmierzyć z trudnymi warunkami atmosferycznymi, grając przy bardzo wysokiej temperaturze. Zaangażowania po obu stronach jednak nie brakowało. Pierwsze minuty należały do gospodarzy, ale jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Potulic. Dwójkowa akcja Denisa Piotrowskiego z Jakubem Częstochowskim, zakończyła się znakomitym uderzeniem z dystansu tego drugiego. Piłka znalazła się w siatce, a strzelec gola bardzo dobrze zadebiutował w potulickich barwach. Rozochoceni korzystnym rezultatem piłkarze Dębu poszli za ciosem. W 38. minucie ponownie udało się przeprowadzić skuteczną, drużynową akcję po której padła bramka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dawid Koliński. Fuks po stracie kolejnego gola się przebudził. Na tyle, że już w 41. minucie zdołał złapać kontakt. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Przyjezdni prowadzili 2:1, więc kwestia zwycięstwa w dalszym ciągu pozostawała sprawą otwartą. W drugiej części meczu przez długi czas niewiele się działo. Impas dopiero w 73. minucie przełamali goście, którzy wyprowadzili trzeci cios. Denis Piotrowski dośrodkował z rzutu rożnego i po małym zamieszaniu do piłki dopadł Częstochowski, który długo się nie namyślając huknął z woleja, co było bardzo dobrą decyzją. Dąb wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i był w bardzo dobrej sytuacji w ostatnim kwadransie gry. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni i w 81. minucie ponownie przywrócili emocję w tym meczu. Goście prowadzili zatem już tylko jedną bramką i do samego końca musieli drżeć o zwycięstwo. Wynik jednak nie uległ zmianie, a duża w tym zasługa Szymona Cyganka, który w końcowych minutach gry miał dużo pracy, ale spisał się bez zarzutów.

Dąb udanie zainaugurował nowy sezon w rozgrywkach piłkarskich B – klasy i wywiózł z Szynwałdu komplet oczek. W nachodzącą niedzielę, tj. 20 sierpnia piłkarzy czeka mecz na własnym boisku. Rywalem będzie LZS Wałdowo.
Fuks Wielowicz – Dąb Potulice 2:3 (1:2)

Bramki dla Dębu: Jakub Częstochowski 2, Dawid Koliński

Oceń artykuł: 20 14