Dziś mamy 27 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

fot. Ewa Sendwicka

fot. Ewa Sendwicka

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Szubinie wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego# Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa Nr 2 w Szubinie, która zorganizowała w ramach tego dnia „niebieski marsz przedszkolaków” z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, uczniowie przybyli do szkoły ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF, w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III przeprowadzono lekcje, w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze, wyłoniono laureatów konkursu plastycznego Prawa Dziecka.

Oddziały przedszkolne
• I miejsce - Łuczak Zuzanna, Motylki
• II miejsce- Woźniak Milena, Żabki
• III miejsce- Dzięciołowska Oliwia, Żabki

Wyróżnienie:
• Łapka Julia, Motylki
• Mallek Maja, Motylki
• Malinowska Emilia, Żabki
• Derangowska Anna, Żabki

Klasy I-III
• I miejsce - Małkowska Zofia, III c
• II miejsce - Janiszewska Emilia, II b
• III miejsce- Dzięciołowska Martyna, II c

Wyróżnienie:
• Kazubski Mikołaj, I a
• Koralewicz Antoni, I b
• Obremska Nikola, II c
• Bednarczuk Jagoda, II b
• Przybylska Maja, III c
• Trzcińska Wiktoria, III b

Materiał: Ewa Sendwicka

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi dla panów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Makijaż ślubny
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Botox
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)