Dziś mamy 15 sierpnia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Uczniowie na wyjeździe studyjnym. Młodzież nabyła nowe umiejętności

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odwiedzili # Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.

Wyjazd odbył się w ramach zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w projekcie pt. Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 – EFS.

Celem wizyty było zapoznanie uczestników z historią, profilem działalności oraz zasadami funkcjonowania regionalnej spółki ProNatura, zwiedzenie zakładu (możliwość zobaczenia przestrzeni firmy, zapoznanie się z wyposażeniem oraz poznanie metod i narzędzi pracy), umożliwienie uczniom poznania realiów i warunków pracy w spółce na poszczególnych stanowiskach, m. in. omówienie zasad rekrutacji oraz wskazanie zakresu obowiązków, predyspozycji i wymagań do wykonywania różnorodnych zawodów, zapoznanie się z przykładowymi ofertami pracy i staży zawodowych.

Uczniowie poznali proces utylizacji odpadów komunalnych, odpadów powstałych po doczyszczeniu selektywnej zbiórki, palnych odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych, a także proces uzyskiwania energii elektrocieplnej.

Uczestnicy mieli możliwość nawiązania kontaktów zawodowych, zdobycie wiedzy, umiejętności oraz podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych ułatwiających podjęcie świadomych wyborów dalszej ścieżki kształcenia oraz rozwoju zawodowego.

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)