Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Uczniowie na wyjeździe studyjnym. Młodzież nabyła nowe umiejętności

fot. A. Marchlewska

fot. A. Marchlewska

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie odwiedzili # Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.

Wyjazd odbył się w ramach zajęć z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego w projekcie pt. Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 – EFS.

Celem wizyty było zapoznanie uczestników z historią, profilem działalności oraz zasadami funkcjonowania regionalnej spółki ProNatura, zwiedzenie zakładu (możliwość zobaczenia przestrzeni firmy, zapoznanie się z wyposażeniem oraz poznanie metod i narzędzi pracy), umożliwienie uczniom poznania realiów i warunków pracy w spółce na poszczególnych stanowiskach, m. in. omówienie zasad rekrutacji oraz wskazanie zakresu obowiązków, predyspozycji i wymagań do wykonywania różnorodnych zawodów, zapoznanie się z przykładowymi ofertami pracy i staży zawodowych.

Uczniowie poznali proces utylizacji odpadów komunalnych, odpadów powstałych po doczyszczeniu selektywnej zbiórki, palnych odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów z sortowania zmieszanych odpadów komunalnych, a także proces uzyskiwania energii elektrocieplnej.

Uczestnicy mieli możliwość nawiązania kontaktów zawodowych, zdobycie wiedzy, umiejętności oraz podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych ułatwiających podjęcie świadomych wyborów dalszej ścieżki kształcenia oraz rozwoju zawodowego.

materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)