Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Tygryski poznały szubińskie zabytki. Była to prawdziwa lekcja historii w terenie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

3 i 4-letnie dzieci z gr. "Tygryski" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie #wybrały się na pieszą wędrówkę po swoim mieście.

Przedszkolaki na Starym Rynku obejrzały kamieniczki oraz pomnik pelikanicy z pelikaniątkami. Kolejne kroki najmłodsi skierowali na Plac Kościelny pod pomnik ofiar zbrodni hitlerowskich oraz obejrzeli najstarszy kościół w Szubinie pw. Św. Marcina Bpa. Dzieci zobaczyły jak wygląda z bliska rzeczka Gąsawka, którą znają już nie tylko z piosenki. Wiedzą, gdzie kiedyś był stary młyn oraz dotarły na ruiny zamku.

Była to prawdziwa lekcja historii w terenie wzbogacona  o wiedzę, że są to dla wszystkich mieszkańców ważne miejsca, o które należy dbać.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble łazienkowe
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Rolery - mezoterapia skóry
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)