Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2018

Tydzień Matematyki w przedszkolu. Dzieci bawiły się cyframi

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 11.06.-15.06.2018. obchodziliśmy w przedszkolu ostatni tydzień matematyki pn. # POCIĄGIEM DO Krainy Magicznych Cyferek - Letnia stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się z cyframi.

Pierwszego dnia wszystkie grupy spotkały się razem i uczestniczyły w Pogadance nt „Co nowego u Pani Matematyki”. Następnie obejrzały prezentację multimedialną pt. „Zdrojek i Cyferki” oraz przedstawiciele z każdej grupy uczestniczyły w zabawie „Dzieci- Cyferki”. Na zakończenie został ogłoszony konkurs. Zadaniem było stworzenie grupowej cyferki- forma dowolna, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czwartek. Następnego dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Święcie uwalniania książek”.

Promowana była tutaj idea bookcrossingu- Weź- Przeczytaj- Oddaj. Podczas tego dnia pracownicy przedszkola przeczytali dzieciom bajki i wierszyki, które nawiązywały do tematyki cyferek. Trzeciego dnia wiosennego tygodnia matematyki dzieci spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby wziąć udział w grupowych zabawach ruchowych związanych z przeliczaniem m.in. „Magiczna liczba siedem”, „Ja jeden palec mam”, czy „cyferkowe pociągi”. Czwartek to dzień prezentacji „Grupowych cyferek”. Każda grupa miała za zadanie wykonać inną cyfrę. Podsumowanie tygodnia matematyki odbyło się w piątek. Dzieci obejrzały teatrzyk „Myszka polna” Wandy Chotomskiej, a na zakończenie odpowiadały na pytania dotyczące podróży „Pociągiem do matematyki”, która odbywała się przez cały rok i dotyczyła figur geometrycznych, konstrukcji, gier planszowych i ostatnia stacja czyli zabawy cyferkami.
Główne cele tego tygodnia to doskonalenie umiejętności liczenia i dodawania, przestrzeganie zasad i norm określonych przez zabawę oraz prawidłowe posługiwanie się liczebnikami porządkowymi oraz współpraca w zespole.

Za organizację ostatniego spotkania pn. ,, Pociągiem do matematyki” odpowiedzialne są nauczycielki: S. Szweda, W. Danielek, A. Nejman.

materiał: Wioletta Markiewicz Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 4 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)