Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2018

Tydzień Matematyki w przedszkolu. Dzieci bawiły się cyframi

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 11.06.-15.06.2018. obchodziliśmy w przedszkolu ostatni tydzień matematyki pn. # POCIĄGIEM DO Krainy Magicznych Cyferek - Letnia stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się z cyframi.

Pierwszego dnia wszystkie grupy spotkały się razem i uczestniczyły w Pogadance nt „Co nowego u Pani Matematyki”. Następnie obejrzały prezentację multimedialną pt. „Zdrojek i Cyferki” oraz przedstawiciele z każdej grupy uczestniczyły w zabawie „Dzieci- Cyferki”. Na zakończenie został ogłoszony konkurs. Zadaniem było stworzenie grupowej cyferki- forma dowolna, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czwartek. Następnego dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Święcie uwalniania książek”.

Promowana była tutaj idea bookcrossingu- Weź- Przeczytaj- Oddaj. Podczas tego dnia pracownicy przedszkola przeczytali dzieciom bajki i wierszyki, które nawiązywały do tematyki cyferek. Trzeciego dnia wiosennego tygodnia matematyki dzieci spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby wziąć udział w grupowych zabawach ruchowych związanych z przeliczaniem m.in. „Magiczna liczba siedem”, „Ja jeden palec mam”, czy „cyferkowe pociągi”. Czwartek to dzień prezentacji „Grupowych cyferek”. Każda grupa miała za zadanie wykonać inną cyfrę. Podsumowanie tygodnia matematyki odbyło się w piątek. Dzieci obejrzały teatrzyk „Myszka polna” Wandy Chotomskiej, a na zakończenie odpowiadały na pytania dotyczące podróży „Pociągiem do matematyki”, która odbywała się przez cały rok i dotyczyła figur geometrycznych, konstrukcji, gier planszowych i ostatnia stacja czyli zabawy cyferkami.
Główne cele tego tygodnia to doskonalenie umiejętności liczenia i dodawania, przestrzeganie zasad i norm określonych przez zabawę oraz prawidłowe posługiwanie się liczebnikami porządkowymi oraz współpraca w zespole.

Za organizację ostatniego spotkania pn. ,, Pociągiem do matematyki” odpowiedzialne są nauczycielki: S. Szweda, W. Danielek, A. Nejman.

materiał: Wioletta Markiewicz Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Konstrukcje stalowe
Nowoczesne zabiegi laserowe
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)