Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2018

Tydzień Matematyki w przedszkolu. Dzieci bawiły się cyframi

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 11.06.-15.06.2018. obchodziliśmy w przedszkolu ostatni tydzień matematyki pn. # POCIĄGIEM DO Krainy Magicznych Cyferek - Letnia stacja pani matematyki. W ciągu całego tygodnia rozmawialiśmy i bawiliśmy się z cyframi.

Pierwszego dnia wszystkie grupy spotkały się razem i uczestniczyły w Pogadance nt „Co nowego u Pani Matematyki”. Następnie obejrzały prezentację multimedialną pt. „Zdrojek i Cyferki” oraz przedstawiciele z każdej grupy uczestniczyły w zabawie „Dzieci- Cyferki”. Na zakończenie został ogłoszony konkurs. Zadaniem było stworzenie grupowej cyferki- forma dowolna, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czwartek. Następnego dnia wszystkie grupy wzięły udział w „Święcie uwalniania książek”.

Promowana była tutaj idea bookcrossingu- Weź- Przeczytaj- Oddaj. Podczas tego dnia pracownicy przedszkola przeczytali dzieciom bajki i wierszyki, które nawiązywały do tematyki cyferek. Trzeciego dnia wiosennego tygodnia matematyki dzieci spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby wziąć udział w grupowych zabawach ruchowych związanych z przeliczaniem m.in. „Magiczna liczba siedem”, „Ja jeden palec mam”, czy „cyferkowe pociągi”. Czwartek to dzień prezentacji „Grupowych cyferek”. Każda grupa miała za zadanie wykonać inną cyfrę. Podsumowanie tygodnia matematyki odbyło się w piątek. Dzieci obejrzały teatrzyk „Myszka polna” Wandy Chotomskiej, a na zakończenie odpowiadały na pytania dotyczące podróży „Pociągiem do matematyki”, która odbywała się przez cały rok i dotyczyła figur geometrycznych, konstrukcji, gier planszowych i ostatnia stacja czyli zabawy cyferkami.
Główne cele tego tygodnia to doskonalenie umiejętności liczenia i dodawania, przestrzeganie zasad i norm określonych przez zabawę oraz prawidłowe posługiwanie się liczebnikami porządkowymi oraz współpraca w zespole.

Za organizację ostatniego spotkania pn. ,, Pociągiem do matematyki” odpowiedzialne są nauczycielki: S. Szweda, W. Danielek, A. Nejman.

materiał: Wioletta Markiewicz Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pieczątki Colop
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
SALON - TORONTO
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
STOLIKI NOCNE
Oczyszczanie twarzy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)