Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

13 listopada 2019

"Transfery poezji". Biblioteka w Szubinie zaprasza

Rejonowa Biblioteka w Szubinie zaprasza na # „Transfery poezji”, które odbędą się 26 listopada 2019 roku o godzinie 18:00 w bibliotece.

Agnieszka Poskrop, urodziłam się w Janowcu Wielkopolskim w 1975r. W Nakle ukończyłam Liceum Ogólnokształcące, w Bydgoszczy polonistykę i bibliotekoznawstwo. Od 20 lat pracuję w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle. Najważniejszą moją rolą  jest bycie mamą Mateusza i Szymona. W swoich krótkich formach poetyckich podejmuję tematy egzystencjalne, psychologiczne, emocjonalne. Najciekawszy dla mnie jest człowiek z całym jego pięknem, ,brzydotą i skomplikowaną naturą. Siły do życia dają mi słońce, przyroda, czytanie, dobre jedzenie i przyjaźni, serdeczni ludzie…

Autor jest Szubiniakiem z urodzenia i z zamiłowania, a także doktorem nauk humanistycznych. Wydaje książki naukowe i okazyjnie bywa filozofującym pseudopoetą, lub poetyzującym pseudofilozofem. Sam o sobie mówi per „nietzscheanista” i „przedostatni romantyk” (bo „ostatnich” było już zbyt wielu). Podziela opinię niezależnej krytyki (kolegów od piwa), zdaniem której tworzy zupełnie nowy i oryginalny nurt poezji polskiej, zwany „banalizmem”, w którym za pomocą rymów częstochowskich dokonuje aktów „emocjonalnego ekshibicjonizmu”. Oficjalny członek toruńskiej grupy poetycko-prozatorskiej Jamochłon.

Wydał tomiki poezji martwe morze (2016) i Uśmiech ciszy (2018). Przygotowuje do druku tomik Bar Sedno (2020). Na stałe współpracuje z czasopismem „Aspekty filozoficzno-prozatorskie”.

Wojciech Kokociński

Rocznik 1977. Absolwent Wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czynny sędzia. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci

Zakochany w muzyce. Człowiek o wrażliwej duszy. Poezja zawsze była mu bliska. Pierwsze utwory pisał jeszcze przed maturą. Prawnicza edukacja uśpiła jego miłość do literatury na wiele lat. Na szczęście wrócił do tworzenia wierszy. W poezji porusza różne tematy od miłości przez problemy dnia codziennego aż do spraw społecznych.

 Wiersze  Wojciech Kokocińskiego czytać będzie Emilia Wiechowska - studentka wydziału pedagogiki  na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Absolwentka  państwowej szkoły muzycznej im. A. Rubensteina. Śpiewam w chórze parafialnym Semper Fidei oraz w chórze Fon działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Poetom akompaniować będzie Marta Trudzińska absolwentka dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Otrzymała Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce oraz Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej. Jest Laureatką drugiego miejsca w XIV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego w Poznaniu. Obecnie pracuje w dwóch szkołach w Nakle nad Notecią: w Liceum im. Bolesława Krzywoustego jako nauczyciel muzyki oraz dyrygent chóru Fon oraz w Szkole Muzycznej I stopnia, gdzie prowadzi Dziecięcy Chór Intencja z którym zdobyła wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od września 2019 roku założyła własną firmę pod nazwą KreAktywni, gdzie w Nakle oraz w Bydgoszczy prowadzi zajęcia umuzykalniające dla kobiet w ciąży, niemowląt oraz małych dzieci.

materiał: Mirosław Rzeszowski 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Siłownia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
MEBLE PIOTR PASIEKA
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)