Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
07 marca 2018

Szubińskie Towarzystwo Kulturalne na zebraniu. Zarząd otrzymał absolutorium

fot. Mirosław Rzeszowski

fot. Mirosław Rzeszowski

We wtorek, 6 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Szubińskiego #Towarzystwa Kulturalnego. Po sprawozdaniu prezesa i przewodniczącego komisji rewizyjnej udzielono absolutorium Zarządowi.

Następnie odbyły się tajne głosowania. Prezesem Towarzystwa został ponownie Mirosław Rzeszowski. W skład Zarządu prócz prezesa weszli: Kamila Czechowska, Alina Gordon – jako wiceprezesi. Józef Kimber - członek, Mariola Polańska – sekretarz, Emilia Pruszak - członek, Ewa Szczygieł - skarbnik i Stanisław Wypych - członek. Komisję Rewizyjną III kadencji tworzą: Przewodniczący Edmund Karnowski, członkowie: Grażyna Rusin i Małgorzata Staszak. Z miejsca w komisji rewizyjnej zrezygnował z przyczyn zdrowotnych kol. Leon Maćkowiak. Serdecznie dziękujemy za  udział  w pracach komisji II kadencji.

W trakcie zebrania podjęto uchwałę o rozszerzeniu palety zadań Towarzystwa o: prowadzenie działalności edukacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej wśród dzieci i młodzieży,  pobudzanie aktywności obywatelskiej osób starszych w społeczności lokalnej, wspieranie działalności rekreacyjno-turystycznej dla wszystkich grup wiekowych, ochrony dób kultury i dziedzictwa narodowego gminy w postaci m.in. wspierania odbudowy, przebudowy, remontu mogił, pomników, nagrobków o dużej wartości artystycznej i historycznej, organizowanie zbiórek publicznych. Wśród planowanych działań na rok bieżący przewodniczący SZTK wymienił m.in. instalację  tablic  upamiętniających zasłużone osoby dla miasta Szubina, kontynuację międzypowiatowego konkursu literackiego „Pegaz na Pałukach i Krajnie” a także projekt fotograficzno-dokumentalny pt. „Znaki Wiary na Pałukach i Krajnie”.

Materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Drobne naprawy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)