Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2017

Szkoły partnerskie spotkały się w Katerini. Podsumowano 2 etapy projektu

fot. I LO Szubin

fot. I LO Szubin

W dniach 4-5 czerwca 2017 r. w Katerini (Grecja) odbyło się międzynarodowe spotkanie #projektowe szkół partnerskich biorących udział w projekcie Programu Erasmus+ : „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning Through Teaching”.

Przypomnijmy, że projekt ten dotyczy innowacyjnej metody nauczania Flipped Classroom (odwróconej klasy) , a koordynuje go I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie. Projekt realizowany jest od 1 października 2016 roku, a jego zakończenie przewidziane jest na 30 września 2018 roku.

Spotkanie nauczycieli- koordynatorów z każdej ze szkół - miało na celu podsumowanie pierwszych dwóch etapów zapoznawania się z metodą i jej wdrażania w realiach szkolnych. Zespół składający się z 15 nauczycieli z Polski, Grecji, Turcji, Rumunii, Węgier, Włoch i Litwy dokonał ewaluacji pierwszego roku trwania projektu i zaplanował pracę na kolejny rok szkolny 2017/2018. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyły nauczycielki szubińskiego liceum - Magdalena Piekarska i Ewa Mieczkowska-Szczekot. Szkołą goszczącą nauczycieli był zespół szkół prywatnych Platon w Katerini.

Etap III jest najważniejszym etapem projektu, gdyż ma przynieść wymierne korzyści ze stosowania metody wśród uczniów każdej ze szkół. Metoda bowiem zakłada poprawę wyników nauczania przedmiotów wiodących, czyli matematyki i języka angielskiego. Będą one mierzone w ciągu całego roku. Miejmy nadzieję, że projekt zaowocuje, a metoda na stałe zagości w programach nauczania partnerskich szkół.

Materiał: Magdalena Piekarska

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Powerbank z wagą i latarką MT6352
59,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Kwasy...
STOŁY I KRZESŁA
Fotokubek magiczny
29,90PLN
REGAŁY
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)