Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2017

Szkoły partnerskie spotkały się w Katerini. Podsumowano 2 etapy projektu

fot. I LO Szubin

fot. I LO Szubin

W dniach 4-5 czerwca 2017 r. w Katerini (Grecja) odbyło się międzynarodowe spotkanie #projektowe szkół partnerskich biorących udział w projekcie Programu Erasmus+ : „Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning Through Teaching”.

Przypomnijmy, że projekt ten dotyczy innowacyjnej metody nauczania Flipped Classroom (odwróconej klasy) , a koordynuje go I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie. Projekt realizowany jest od 1 października 2016 roku, a jego zakończenie przewidziane jest na 30 września 2018 roku.

Spotkanie nauczycieli- koordynatorów z każdej ze szkół - miało na celu podsumowanie pierwszych dwóch etapów zapoznawania się z metodą i jej wdrażania w realiach szkolnych. Zespół składający się z 15 nauczycieli z Polski, Grecji, Turcji, Rumunii, Węgier, Włoch i Litwy dokonał ewaluacji pierwszego roku trwania projektu i zaplanował pracę na kolejny rok szkolny 2017/2018. Ze strony polskiej w spotkaniu uczestniczyły nauczycielki szubińskiego liceum - Magdalena Piekarska i Ewa Mieczkowska-Szczekot. Szkołą goszczącą nauczycieli był zespół szkół prywatnych Platon w Katerini.

Etap III jest najważniejszym etapem projektu, gdyż ma przynieść wymierne korzyści ze stosowania metody wśród uczniów każdej ze szkół. Metoda bowiem zakłada poprawę wyników nauczania przedmiotów wiodących, czyli matematyki i języka angielskiego. Będą one mierzone w ciągu całego roku. Miejmy nadzieję, że projekt zaowocuje, a metoda na stałe zagości w programach nauczania partnerskich szkół.

Materiał: Magdalena Piekarska

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

SALON - ASPEN
Meble młodzieżowe i dziecięce
Zabieg parafinowy
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble łazienkowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)