Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

13 listopada 2018

Stowarzyszenie Kibiców zorganizowało kwestę. Jest już efekt tej zbiórki

fot. pow

fot. pow

1 i 2 listopada na cmentarzu w Kcyni prowadzona była zbiórka środków pieniężnych na odnowienie# mogił powstańców wielkopolskich. Zbiórkę organizowało Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz młodzież skupiona wokół kwesty „Ocalmy ślady przeszłości”.

Łącznie w Kcyni zebrano 4218,04 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na remont nagrobków powstańców w Kcyni – Antoniego Piątkowskiego i Jana Wituckiego. Już są efekty. W dniu dzisiejszym lokalna firma kamieniarska zakończyła prace przy nagrobkach. Warto nadmienić, że m.in. Jan Witucki i Antoni Piątkowski stanowili komitet budowy w 1922 r. pomnika-mogiły Powstańców Wielkopolskich znajdujący się na cmentarzu. Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań sfinansuje jeszcze krzyż powstańczy, który umieszczony zostanie na pomniku-mogile, który z inicjatywy Urzędu Miejskiego został w tym roku poddany gruntownemu remontowi. Wkrótce zaprezentujemy efekt końcowy tych prac.

Zbiórka organizowana przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, której celem jest renowacja mogił Powstańców Wielkopolskich, to już dziesięcioletnia tradycja. Po raz pierwszy przeprowadzono ją w tym roku w Kcyni.

Jeszcze raz w tym miejscu wszystkim, którzy wsparli zbiórkę DZIĘKUJEMY!!

materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    gosc, w dniu 13-11-2018 21:50:01 napisał:

    Taka zbiorka pieniedzy powinna tez byc zorganizowana i w Nakle na odnowienie figury Chrystusa na cmentarzu. Moze Towarzystwo Przyjaciol Nakla przejeloby patronat nad taka zbiorka? lub ktokolwiek w miescie majacy poczucie,, ze powinno sie zachowac ten pomnik dla potomnych. Zamiast obstawiac groby kiczowatymi lampionami, ktore i tak laduja na smietniku (tylko producenci tego kiczu zyskuja) moznaby oszczedzic jakies pieniadze gdyby symbolicznie zapalano na grobach jeden , dwa lampiony. I w ten sposob zebraloby sie pieniadze na remont. Kazda inicjatywa powinna byc brana pod uwage.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie świateł
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Meble kuchenne
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Budowa domu pod klucz
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)