Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 września 2018

Spotkanie z policjantem. Mundurowy tłumaczył dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci wraz z personelem z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wiedzą, że bezpieczeństwo # jest najważniejsze i to zarówno w przedszkolu, w domu, na placu zabaw, na spacerze, jak i w trakcie jazdy samochodem.

Do naszego przedszkola przybyli funkcjonariusze Policji, aby przypomnieć dzieciom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i na placu zabaw.

Dzieci uważnie wysłuchały słów policjantów, którzy razem z ich udziałem odegrali scenkę prawidłowego zachowania się podczas przejścia na drugą stronę ulicy.  Zdobyły również cenne informacje o bezpieczeństwie swoim i innych. Policjanci uświadomili przedszkolaków konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami oraz o oczekiwaniu na osobę dorosłą podczas wysiadania z samochodu. Uwrażliwili maluchy na zawieranie znajomości z obcymi osobami, a także przestrzegli przed oddalaniem się od domu bez osoby dorosłej. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Na koniec policjanci sprawdzili wiedzę dzieci, pytając o numer alarmowy w sytuacji zagrożenia.

materiał: Klaudia Jamka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)