Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 września 2018

Spotkanie z policjantem. Mundurowy tłumaczył dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci wraz z personelem z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wiedzą, że bezpieczeństwo # jest najważniejsze i to zarówno w przedszkolu, w domu, na placu zabaw, na spacerze, jak i w trakcie jazdy samochodem.

Do naszego przedszkola przybyli funkcjonariusze Policji, aby przypomnieć dzieciom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i na placu zabaw.

Dzieci uważnie wysłuchały słów policjantów, którzy razem z ich udziałem odegrali scenkę prawidłowego zachowania się podczas przejścia na drugą stronę ulicy.  Zdobyły również cenne informacje o bezpieczeństwie swoim i innych. Policjanci uświadomili przedszkolaków konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami oraz o oczekiwaniu na osobę dorosłą podczas wysiadania z samochodu. Uwrażliwili maluchy na zawieranie znajomości z obcymi osobami, a także przestrzegli przed oddalaniem się od domu bez osoby dorosłej. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Na koniec policjanci sprawdzili wiedzę dzieci, pytając o numer alarmowy w sytuacji zagrożenia.

materiał: Klaudia Jamka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)