Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

25 września 2018

Spotkanie z policjantem. Mundurowy tłumaczył dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci wraz z personelem z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wiedzą, że bezpieczeństwo # jest najważniejsze i to zarówno w przedszkolu, w domu, na placu zabaw, na spacerze, jak i w trakcie jazdy samochodem.

Do naszego przedszkola przybyli funkcjonariusze Policji, aby przypomnieć dzieciom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i na placu zabaw.

Dzieci uważnie wysłuchały słów policjantów, którzy razem z ich udziałem odegrali scenkę prawidłowego zachowania się podczas przejścia na drugą stronę ulicy.  Zdobyły również cenne informacje o bezpieczeństwie swoim i innych. Policjanci uświadomili przedszkolaków konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami oraz o oczekiwaniu na osobę dorosłą podczas wysiadania z samochodu. Uwrażliwili maluchy na zawieranie znajomości z obcymi osobami, a także przestrzegli przed oddalaniem się od domu bez osoby dorosłej. Przypomnieli również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

Na koniec policjanci sprawdzili wiedzę dzieci, pytając o numer alarmowy w sytuacji zagrożenia.

materiał: Klaudia Jamka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)