Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2020

Spotkanie z laureatami konkursu. Rolnicy zostali nagrodzeni

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

22 stycznia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szubinie odbyło się # spotkanie Burmistrza Szubina z laureatami 17. edycji konkursu „ROLNIK POMORZA I KUJAW”, tj.:

– Panem Stanisławem Błażejewskim – zarządcą Przedsiębiorstwa Agropin w Pińsku – zdobywcą tytułu „ROLNIK POMORZA I KUJAW 2019” w kategorii: gospodarstwa wielkotowarowe, nominowanym do konkursu przez Gminę Szubin,

– Panem Józefem Bączkiem – producentem rolnym z Wymysłowa i wieloletnim Sołtysem Sołectwa Stary Jarużyn, który został uhonorowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaką  „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA”.

Szanowni Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu ROLNIK POMORZA i KUJAW 2019, które odbyło się w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy 11 stycznia 2020 r.

Obaj Panowie zostali wyróżnieni za zaangażowanie w realizację przedsięwzięć przyczyniających się do rozwoju rolnictwa na terenie gminy Szubin, konsekwentne i efektywne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych stanowiących inspirację dla pozostałych producentów rolnych, a także kształtowanie postaw służących rozwojowi lokalnych społeczności.

W spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Szubina uczestniczyła również Zastępca Burmistrza, Pani Wioletta Borys – Stachowiak oraz przedstawicielki Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa tut. Urzędu: Pani Iwona Kubiak (Dyrektor Wydziału) oraz Małgorzata Pietrykowska.

Burmistrz przekazał Laureatom okolicznościowe listy gratulacyjne oraz statuetki, wyraził uznanie dla Ich przywiązania do ziemi oraz życzył, by podejmowane w kolejnych latach działania stawały się źródłem osobistej satysfakcji.

Podziękował również obu Panom za promowanie Gminy Szubin na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, żywiąc nadzieję, że w przyszłych edycjach tego prestiżowego konkursu inni Rolnicy z gminy Szubin również znajdą się w gronie najwybitniejszych producentów rolnych Pomorza i Kujaw.

Organizatorem Konkursu jest corocznie Kujawsko – Pomorskie Centrum Organizacji Imprez.

materiał: Gmina Szubin 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Sąsiad, w dniu 25-01-2020 19:44:19 napisał:

  Oj tak Agropin, to wielkie Gospodarstwo :)) super maszyny i super ludzie tam pracują :))

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Zatroskany futurolog, w dniu 26-01-2020 08:51:13 napisał:

  A jak wygląda stan ziemi pod względem zatrucia chemią, która przy zaprzestaniu stosowania pozostanie nawet do 100 lat. Stąd to stepowienie pól uprawnych. Zysk / zysk a natura i zdrowie się nie liczy. Czy następne pokolenia będą miały na czym gospodarować?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkaniec sołectwa, w dniu 28-01-2020 12:51:09 napisał:

  Brawo dla zasłużonego gospodarza.Należało się za lata pracy!!!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Meble kuchenne
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Pomoc drogowa
Sprawdzanie świateł
Stół z blatem szklanym + krzesła
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)