Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Spotkanie organizacyjne szkół partnerskich projektu o QR kodach

fot.pow

fot.pow

W dniach 19-21 listopada 2018 roku I Liceum Ogólnokształcące# w Szubinie gościło nauczycieli z Macedonii, Rumunii i Turcji. Zagraniczni goście brali udział w szkoleniu dotyczącym stosowania kodów QR oraz Aurasmy- narzędzi, którym poświęcony jest projekt unijny programu Erasmus+, realizowany w szkole od października 2018 roku.

Nauczyciele zostali powitani przez panią dyrektor Elżbietę Kłosowską-Hilscher oraz oprowadzeni po szkole przez uczennice klas I i II. Następnie teatr szkolny wystawił scenkę rodzajową w języku angielskim. Po szkoleniu nauczyciele omawiali cele i działania projektowe oraz metody ich wdrażania i upowszechniania. Goście mieli również okazję zwiedzić Bydgoszcz oraz Toruń. W Bydgoszczy obejrzeli galerię obrazów Leona Wyczółkowskiego, malarza związanego z tym miastem.  Natomiast w Żywym Muzeum Piernika w  Toruniu zapoznali się ze staropolską metodą pieczenia pierników.

Najbliższe spotkanie partnerów odbędzie się w Turcji w marcu 2019 roku. Przed wyjazdem uczniowie szkół partnerskich komunikować się będą na platformie Twinspace.

materiał: Magdalena Piekarska

 

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Produkty instax
od 37,90PLN
Elewacje
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)