Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Spacer po Szubinie. Uczniowie poznali historię lokalnych zabytków

fot. pow.

fot. pow.

7 września uczniowie klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego# w Szubinie wraz ze swoimi wychowawczyniami – p. Bernadetą Kowalską i Emilią Sommer-Pawłowską, wzięli udział w spacerze edukacyjno-integracyjnym po Szubinie.

Przewodniczkami pierwszoklasistów były panie Kamila Czechowska oraz Ewelina Czerwińska, które przybliżyły uczniom m.in. historię ewangelickiego cmentarza, pomnika Bohaterów Powstania Wielkopolskiego czy zamku Sędziwoja Pałuki.

W Muzeum Ziemi Szubińskiej uczniowie obejrzeli także film poświęcony dziejom regionu. Spacer zakończono piknikiem w odrestaurowanych ruinach szubińskiego zamku.

Materiał: A.Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)