Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2019

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Dzieci wzięły udział w projekcie

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy Państwowej Inspekcji Sanitarnej #zachęciło grupę Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie do wzięcia udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Na początku dzieci odbyły wycieczkę do sklepu zielarskiego w Szubinie, w celu zaobserwowania produktów ze zdrową żywnością. Pani Danuta Rzeszowska, właścicielka sklepu, propagowała wśród pięcioletnich dzieci produkty ekologiczne. Przedszkolaki rozpoznawały znaczek EKO na opakowaniach różnych towarów. Podczas wycieczki do firmy AKO w Szubinie, dzieci poznały mieszanki piekarskie: posypki, paniery, czyli tak zwaną bułkę tartą przygotowywaną w specjalnych urządzeniach, ogromnych maszynach. Dowiedziały się od Pana Lecha Waleszczyka o cennych wartościach zdrowotnych różnych gatunków mąk. Pani Bogusia pokazała dzieciom, w jaki sposób wysusza się bułkę wcześniej upieczoną, a później zmieloną i transportowaną do worków.

W przedszkolu Promyczki obejrzały film animowany pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?". Podczas prelekcji filmu od razu rozpoznały znaczek EKO na produktach, a także miejsca, z których one pochodzą. Kolejnym ważnym krokiem było stworzenie piramidy żywienia i poddanie analizie jej zawartości. Z książki - przewodnika dowiedziały się, w jaki sposób powstaje jedzenie ekologiczne. Zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do stosowania w codziennym życiu razem z rodzicami produktów ekologicznych w celu wyrobienia zdrowego stylu życia. 

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 37 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)