Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2019

Skąd się biorą produkty ekologiczne? Dzieci wzięły udział w projekcie

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy Państwowej Inspekcji Sanitarnej #zachęciło grupę Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie do wzięcia udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?".

Na początku dzieci odbyły wycieczkę do sklepu zielarskiego w Szubinie, w celu zaobserwowania produktów ze zdrową żywnością. Pani Danuta Rzeszowska, właścicielka sklepu, propagowała wśród pięcioletnich dzieci produkty ekologiczne. Przedszkolaki rozpoznawały znaczek EKO na opakowaniach różnych towarów. Podczas wycieczki do firmy AKO w Szubinie, dzieci poznały mieszanki piekarskie: posypki, paniery, czyli tak zwaną bułkę tartą przygotowywaną w specjalnych urządzeniach, ogromnych maszynach. Dowiedziały się od Pana Lecha Waleszczyka o cennych wartościach zdrowotnych różnych gatunków mąk. Pani Bogusia pokazała dzieciom, w jaki sposób wysusza się bułkę wcześniej upieczoną, a później zmieloną i transportowaną do worków.

W przedszkolu Promyczki obejrzały film animowany pt.: "Skąd się biorą produkty ekologiczne?". Podczas prelekcji filmu od razu rozpoznały znaczek EKO na produktach, a także miejsca, z których one pochodzą. Kolejnym ważnym krokiem było stworzenie piramidy żywienia i poddanie analizie jej zawartości. Z książki - przewodnika dowiedziały się, w jaki sposób powstaje jedzenie ekologiczne. Zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do stosowania w codziennym życiu razem z rodzicami produktów ekologicznych w celu wyrobienia zdrowego stylu życia. 

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)