Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2020

Ruszyła rozbudowa ul. Pałuckiej i Leśnej. Prace potrwają prawie rok

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową ul. Pałuckiej i Leśnej w Szubinie.# Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A.

Inwestycję planuje się zakończyć do 10 stycznia 2021 r. Koszt zadania wyniesie 5 884 999,94 zł brutto. Zakres rozbudowy obejmuje:

1. Wykonanie jezdni ulicy Pałuckiej i Leśnej o nawierzchni z betonu asfaltowego o łącznej długości 1 490 mb wraz z przebudową skrzyżowań.
2. Wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki brukowej betonowej.
3. Wykonanie ścieżek rowerowych z betonu asfaltowego.
4. Wykonanie chodników z kostki brukowej.
5. Wykonanie odwodnienia nawierzchni.
6. Montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
7. Wykonanie przebudowy istniejących urządzeń energetycznych kolidujących z projektowanym układem drogowym oraz zabezpieczenie istniejących sieci i urządzeń.

Przedmiotowa inwestycja dofinansowana zostanie ze środków pochodzących z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2 515 208,00 zł.

W związku z prowadzonymi pracami aktualnie wykonywana jest m.in. wycinka drzew, prosimy o stosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Zamościanin , w dniu 08-02-2020 19:31:11 napisał:

  Świetnie , w Szubinie przebudowa za ponad 5 mln złotych a w Zamościu nie idzie przejechać. Ulice Świerkowa , Wierzbowa , Sosnowa oraz pobliskie są w stanie karygodnym, ja rozumiem ze Szubin ma więcej wyborców ale to jest kpina, żeby w XXI w poruszać sis po czymś takim , tego nawet droga nie można nazwać. Ciekawe, ze wszędzie drogi sukcesywnie są chociaż naprawia e a tu ludzie od ponad 30 lat czekają na drogę.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Tomek, w dniu 09-02-2020 11:32:26 napisał:

  A Pan Kłosowski ile dokłada do remontu?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Żel UV 5ml
7,50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble kuchenne
Krzesło młodzieżowe
Naczepa platforma
Sprawdzanie geometrii kół
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)