Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

27 maja 2020

Rozwój globalnej sieci

Rozwój globalnej sieci oraz pojawienie się zupełnie nowych zawodów dało szansę na to, co przedstawicieli starszego pokolenia w dalszym ciągu wprawia w zdumienie – pracę zdalną. Perspektywa wykonywania swoich# zawodowych obowiązków we własnym mieszkaniu lub domu jest atrakcyjna nie tylko dla osób nie lubiących tracić czasu w porannych korkach. Możliwość pracowania poza miejscem pracy doceniają szczególnie introwertycy.

Kim są introwertycy? To osoby unikające kontaktu z innymi osobami w niemal każdej sytuacji, w której nie jest to konieczne. Poza wąskim gronem własnej rodziny i znajomych przebywanie z innymi ludźmi, szczególnie zupełnie obcymi, jest dla nich dużym dyskomfortem. Jak wynika z powyższego również chodzenie do pracy może być dla introwertyka niezbyt przyjemnym doświadczeniem, co jednak nie wynika z niechęci do wykonywania pracy, ale z konieczności wielogodzinnego obcowania z innymi osobami. Upowszechnianie się możliwości pracy zdalnej rozwiązuje ten problem, przynosząc wielu osobom prawdziwą ulgę. Przeglądanie portali dla osób poszukujących zatrudnienia potwierdza ten fakt – na portalach takich jak Pracuj.pl bez trudu natkniemy się na ogłoszenia, które akcentują możliwość pracy poza miejscem zatrudnienia.

Jednak nie tylko introwertycy doceniają zalety płynące z pracy zdalnej. Taka forma wykonywania pracy zarobkowej jest bardzo pożądana przez młodych rodziców, którzy z jednej strony pragną być jak najbliżej swoich dzieci, z drugiej natomiast nie chcą „wypadać z obiegu” decydując się na klasyczny urlop. Co ciekawe dotyczy to w niemal takim samym stopniu mężczyzn i kobiet. Możliwość wykonywania zadań z pozycji domowego fotela umożliwia pogodzenie obu tych rzeczy - z jednej strony młodzi rodzice mogą czuwać przy dzieciach, poświęcając robione co jakiś czas przerwy w pracy np. na zabawę ze swoimi pociechami, z drugiej natomiast zachowują pełną ciągłość pracy, unikając zdarzających się niekiedy problemów z powrotem do pracy po dłuższej przerwie.

Jak widać na powyższych przykładach upowszechniająca się możliwość pracy zdalnej jest prawdziwym przełomem, znajdującym praktyczne zastosowanie w wielu życiowych sytuacjach. Bez względu na to, czy jest pożądana ze względu na indywidualne predyspozycje i upodobania dotyczące pracy, czy też ma związek z sytuacją w jakiej przejściowo się znaleźliśmy stanowi ona niezwykle pomocną formę zatrudnienia, nie różniącą się niczym od klasycznego zatrudnienia realizowane w siedzibie firmy z którą podpisaliśmy umowę.

 

 Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)