Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Recytacje pełne emocji. Przypomniano Konopnicką i wielu innych

fot. powierzone

fot. powierzone

6 Listopada 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się gminny konkurs recytatorski pt: ,, Mój kraj to# Polska'', który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szubinie.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, oddanie hołdu i wdzięczności tym, którzy polegli za ojczyznę oraz upamiętnienie odzyskania przez Polskę Niepodległości w jej 100 rocznicę. Konkurs rozpoczął się przywitaniem uczestników przez Panią wicedyrektor szkoły Elżbietę Getler, która przypomniała czym i jak ważna jest dla Polski Niepodległość.

 W konkursie udział wzięło 27 uczestników z klas 0,1,2,3 ze Szkoły Podstawowej  w Rynarzewie, Kołaczkowie, Królikowie, Turze, Kowalewie oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 2 z Szubina.

 Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, T. Różewicza, Władysława Bełzy, Tadeusza Kubiaka, Czesława Janczarskiego. Uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację. W jury konkursu zasiedli P. Jagoda Wiśniewska-Grzelak, P. Renata Winter oraz P. Magdalena Skalska. Konkurs zorganizowały P. Jadwiga Pokrzywińska, Aleksandra Socha-Krakowska, Agnieszka Kończal i Jagoda Wiśniewska-Grzelak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Dodatkowym akcentem konkursu był występ gr. 0b ze Szkoły Podstawowej nr w Szubinie, która wykonała taniec z flagami do utworu ,,Ojczyzna''.

Oto wyniki konkursuklasa ,,0'':

I miejsce- Maja Chełminiak (SP Kowalewo)
II miejsce- Emilia Gmerek (SP Tur)
III miejsce  (Dominika Piekarska (SP 2 Szubin)

klasa ,,1''

I miejsce-Blanka Jeran  (SP Rynarzewo)
II miejsce-Mikołaj Adamowski (SP 1 Szubin)
III miejsce-Maja Biskup (SP Rynarzewo)

klasa ,,2''

I miejsce-Szymon Klimek (Sp Rynarzewo)
II miejsce-Piotr Klein (SP 2 Szubin)
III miejsce -Maria Cichońska (SP Królikowo)

klasa ,,3''

I miejsce-Zofia Skibińska (SP 2 Szubin)
II miejsce- Adrainna Wolna (SP Królikowo)
III miejsce- Eliza Waldon ( SP Tur

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 53 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Drobne naprawy
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Makijaż ślubny
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Sprzedaż opon
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)