Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Recytacje pełne emocji. Przypomniano Konopnicką i wielu innych

fot. powierzone

fot. powierzone

6 Listopada 2018 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się gminny konkurs recytatorski pt: ,, Mój kraj to# Polska'', który zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 1 w Szubinie.

Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, oddanie hołdu i wdzięczności tym, którzy polegli za ojczyznę oraz upamiętnienie odzyskania przez Polskę Niepodległości w jej 100 rocznicę. Konkurs rozpoczął się przywitaniem uczestników przez Panią wicedyrektor szkoły Elżbietę Getler, która przypomniała czym i jak ważna jest dla Polski Niepodległość.

 W konkursie udział wzięło 27 uczestników z klas 0,1,2,3 ze Szkoły Podstawowej  w Rynarzewie, Kołaczkowie, Królikowie, Turze, Kowalewie oraz Szkół Podstawowych nr 1 i 2 z Szubina.

 Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Można było wysłuchać znanych i mniej znanych utworów wielu polskich poetów: M. Konopnickiej, T. Różewicza, Władysława Bełzy, Tadeusza Kubiaka, Czesława Janczarskiego. Uczniowie kształtowali postawy obywatelskie i patriotyczne, uczyli się szacunku do państwa i narodu polskiego poprzez pełną emocji recytację. W jury konkursu zasiedli P. Jagoda Wiśniewska-Grzelak, P. Renata Winter oraz P. Magdalena Skalska. Konkurs zorganizowały P. Jadwiga Pokrzywińska, Aleksandra Socha-Krakowska, Agnieszka Kończal i Jagoda Wiśniewska-Grzelak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Dodatkowym akcentem konkursu był występ gr. 0b ze Szkoły Podstawowej nr w Szubinie, która wykonała taniec z flagami do utworu ,,Ojczyzna''.

Oto wyniki konkursuklasa ,,0'':

I miejsce- Maja Chełminiak (SP Kowalewo)
II miejsce- Emilia Gmerek (SP Tur)
III miejsce  (Dominika Piekarska (SP 2 Szubin)

klasa ,,1''

I miejsce-Blanka Jeran  (SP Rynarzewo)
II miejsce-Mikołaj Adamowski (SP 1 Szubin)
III miejsce-Maja Biskup (SP Rynarzewo)

klasa ,,2''

I miejsce-Szymon Klimek (Sp Rynarzewo)
II miejsce-Piotr Klein (SP 2 Szubin)
III miejsce -Maria Cichońska (SP Królikowo)

klasa ,,3''

I miejsce-Zofia Skibińska (SP 2 Szubin)
II miejsce- Adrainna Wolna (SP Królikowo)
III miejsce- Eliza Waldon ( SP Tur

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przybycie.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 54 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Odchudzanie
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Test amortyzatorów
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)