Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 lutego 2020

Przyjdź do ZUS-u i rozlicz PIT za 2019 rok. Bezpłatna pomoc ekspertów

fot. archiwum

fot. archiwum

Jeżeli jeszcze nie złożyłeś zeznania podatkowego - nie czekaj do końca kwietnia. Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy# ekspertów urzędu skarbowego, którzy bezpłatnie pomogą wypełnić i wysłać zeznanie podatkowe. Wystarczy wziąć ze sobą ubiegłoroczny PIT (za 2018 rok) i aktualne informacje o dochodach.

4 i 5 marca w bydgoskim oddziale ZUS pracownicy Drugiego i Trzeciego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Pomogą zweryfikować i wysłać zeznanie podatkowe za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Wyjaśnią także wątpliwości związane z korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Dyżur pracowników urzędu skarbowego odbędzie się 4 marca w godz. 9.00-14.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy przy ul. Św. Trójcy 33, a 5 marca w godz. 9.00-14.00 w siedzibie ZUS przy ul. Konopnickiej 18a (budynek A).

Co będzie potrzebne do rozliczenia PIT za 2019 r.

Aby skorzystać z pomocy ekspertów (pracowników urzędu skarbowego) wystarczy zabrać ze sobą:

· dowód osobisty,

· zeszłoroczne rozliczenie PIT za 2018 rok,

· rozliczenie PIT-11 za 2019 rok lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2019 roku,

Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Na miejscu będzie możliwość wydrukowania urzędowego poświadczenia złożenia zeznania (UPO).

Korzystając z rozliczenia Twój e-PIT zyskujemy wygodę, bezpieczeństwo, oszczędzamy czas, a przede wszystkim otrzymamy szybszy zwrot nadpłaty podatku (maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia zeznania).

Usługa jest bezpłatna!

W tym roku Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa po raz drugi udostępniają podatnikom usługę Twój e-PIT, polegającą na przeniesieniu obowiązku sporządzenia zeznania PIT na administrację podatkową. Akcja prowadzona jest z myślą o wszystkich podatnikach, ze szczególnym akcentem na interakcję z tymi, którzy potrzebują pomocy przy swoim rozliczeniu podatkowym. Usługa „Twój e-PIT” ułatwiła coroczne rozliczenie PIT milionom Polaków, a to wszystko bezpłatnie, bezpiecznie i bez konieczności składania jakichkolwiek dokumentów. Liczba deklaracji podatkowych za 2019 r. złożonych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT przekroczyła milion.

Od 15 lutego 2020 r. usługa dostępna jest na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl i skierowana jest do osób, które rozliczają się na formularzach PIT-28, PIT-36, PIT-37 i PIT-38. W zakresie PIT-28 i PIT-36 – nie będzie dotyczyć przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Zmienia się termin złożenia PIT-28 za 2019 r. Masz na to czas do 2 marca 2020 r. Wszystkie pozostałe zeznania PIT możesz składać tak jak dotychczas do 30 kwietnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy.

Materiał: Krystyna Michałek - Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Jadalnia / pokój dzienny
Wulkanizacja
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie świateł
Makijaż ślubny
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)