Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Przedszkolaki poznają las jesienią. Z chęcią zadawały pytania leśniczemu

fot. W. Zygmunt-Król

fot. W. Zygmunt-Król

17 listopada Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie odwiedził pan leśniczy - Jakub Sokołowski z Nadleśnictwa Szubin.

Pan leśniczy opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Zwracał uwagę na opiekowanie się i dokarmianie  zwierząt i ptaków zamieszkujących las, opowiadał o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci rozpoznawały zwierzęta po śladach, jakie zostawiają na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt i ptaków w nim mieszkających. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się i odpowiedniego ubioru do lasu, ze względu na obecne tam kleszcze i węże. Pan leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami, wykorzystując różne ilustracje, eksponaty, naturalne okazy.

Na koniec spotkania  przedszkolaki miały okazję  zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. W nagrodę otrzymały różnorodne kolorowanki o tematyce leśnej.

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiedzę  o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej  poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami. Dziękujemy panu Jakubowi Sokołowskiemu za tak ciekawe spotkanie.

Materiał: W. Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Pokój dzienny/ jadalnia
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
ŁAZIENKI
Meble łazienkowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)