Dziś mamy 23 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Przedszkolaki poznają las jesienią. Z chęcią zadawały pytania leśniczemu

fot. W. Zygmunt-Król

fot. W. Zygmunt-Król

17 listopada Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie odwiedził pan leśniczy - Jakub Sokołowski z Nadleśnictwa Szubin.

Pan leśniczy opowiedział przedszkolakom o swojej pracy. Zwracał uwagę na opiekowanie się i dokarmianie  zwierząt i ptaków zamieszkujących las, opowiadał o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci rozpoznawały zwierzęta po śladach, jakie zostawiają na drodze. Przedszkolaki dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt i ptaków w nim mieszkających. Dzieci przypomniały sobie zasady zachowania się i odpowiedniego ubioru do lasu, ze względu na obecne tam kleszcze i węże. Pan leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami, wykorzystując różne ilustracje, eksponaty, naturalne okazy.

Na koniec spotkania  przedszkolaki miały okazję  zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. W nagrodę otrzymały różnorodne kolorowanki o tematyce leśnej.

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiedzę  o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej  poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami. Dziękujemy panu Jakubowi Sokołowskiemu za tak ciekawe spotkanie.

Materiał: W. Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
SALON - ASPEN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Meble łazienkowe
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Odchudzanie
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)