Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

24 sierpnia 2019

Program 500+ w powiecie. Jak idą wypłaty?

Od ponad miesiąca można składać wnioski o 500+ w formie elektronicznej, a od trzech tygodni także w wersji papierowej.# I choć pieniądze powinny wpłynąć do wnioskodawców najpóźniej w październiku, wiele dzieci już otrzymało świadczenia.

Do ósmego sierpnia mieszkańcy powiatu nakielskiego złożyli 7.611 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego, czyli popularnego 500+. Formę elektroniczną wybrało 5.587 świadczeniobiorców, natomiast 2.024 osoby postanowiły pofatygować się osobiście do urzędu i złożyły papierowe wnioski. Jak się okazuje, żadna z gmin nie zwleka z wypłatą świadczeń.

W gminie Nakło złożono już 2.931 wniosków, z czego urzędnicy rozpatrzyli ponad 1.403. Do 8 sierpnia dokonano wypłat świadczeń wychowawczych na podstawie nowych wniosków - za miesiąc lipiec 2019 r. w łącznej wysokości 591 tys. 371 zł.

Do gminy Szubin wpłynęło 2275 wniosków. W szubińskim ratuszu, dla złożonych wniosków wydano 1.930 rozstrzygnięć. W lipcu wypłacono mieszkańcom gminy Szubin świadczenia wychowawcze na łączną kwotę 1 mln 997 tys. 845 zł.

Mieszkańcy gminy Kcynia otrzymali pierwsze pieniądze 22 lipca. W Kcyni, osoby, które złożyły wnioski do 8 sierpnia powinny spodziewać się przelewów 16 sierpnia. Kolejne przelewy powinny trafić do mieszkańców pod koniec sierpnia. Jak dotąd do mieszkańców gminy Kcynia trafiło 188 tys. 936 zł.

Wszyscy mieszkańcy gminy Sadki, którzy złożyli wnioski do 1 sierpni, otrzymali już wypłaty. Wniosków od 01.07.2019 r. do 08.08.2019 r. wpłynęło: w formie papierowej - 258, w formie elektronicznej 364.

O sprawną wypłatę świadczeń dbają również urzędnicy w Mroczy. Do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy wpłynęło 776 wniosków, a wypłaty świadczeń miały miejsce 24 i 30 lipca.

Tym, którzy jeszcze nie złożyli wniosku przypominamy, że muszą to zrobić do 30 września. Tylko wtedy mogą spodziewać się spłaty od lipca. Jeśli zrobią to w październiku, świadczenie zostanie im przyznane jedynie tego miesiąca. W nowym wniosku należy wpisać wszystkie dzieci, również te, na który świadczenie 500+ jest już pobierane. Jeśli po złożeniu wniosku w rodzinie pojawi się kolejna pociecha, należy złożyć drugi wniosek, ale wpisać w nim jedynie nowo narodzone dziecko. Pamiętajmy o podawaniu numeru telefonu i adresu mailowego, a także o podpisaniu wniosku.

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (6)

  Nie-Madka, w dniu 24-08-2019 10:10:39 napisał:

  Z programem "Dobry start" jest chyba jakiś problem... Rok szkolny zaraz się rozpocznie, a pieniędzy brak.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (5)

  aaa, w dniu 24-08-2019 10:39:57 napisał:

  W gminie Nakło coś wolno idą te wypłaty

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Mig, w dniu 24-08-2019 11:46:45 napisał:

  Widzę że tydzień bez artykułu o 500+ byłby stracony dla redakcji. Kiedy artykuł o stanie służby zdrowia w powiecie, kolejkach do specjalisty, dostępności rehabilitacji?

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Stiepfan, w dniu 24-08-2019 13:37:22 napisał:

  zapomniano napisać "Tekst sponsorowany przez Ministerstwo Propagandy" propagowany przez lokalny elektorat

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  W szoku, w dniu 24-08-2019 16:56:26 napisał:

  Skladalam 1 lipca wniosek a 26 lipca były już na koncie 300+ :-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (5)

  ona, w dniu 24-08-2019 19:40:57 napisał:

  wszyscy korzystają co mają dzieci niektórzy narzekają widać są zmuszeni do składania wniosków ale każdy europejczykiem czyli te programy w innych państwach to norma a w polsce to już nie mogą być ? jezeli to są wielkie cierpenia to można ulżyć .. nie składać wnioscku i mniej opluwać proste metody i jak skiteczne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Naczepa platforma
Sprawdzanie świateł
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Test amortyzatorów
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)