Dziś mamy 21 stycznia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2018

Poligon bydgoskich licealistów. Nie zabrakło zarówno teorii, jak i praktyki

fot.OSP JRS Kowalewko

fot.OSP JRS Kowalewko

Przy iście wiosennej pogodzie na terenie Bazy Operacyjnej Północ; Jednostki #Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku zagościli uczniowie z Menedżerskiego Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy.

Uczniowie klasy o profilu wojskowym zostali przywitani przez instruktorów OSP JRS tradycyjną rozgrzewką fizyczną, po której nastąpiły zajęcia w podgrupach. Młodzież zgłębiała wiedzę na tematy ogólnowojskowe tj. bronioznastwa, poruszania się w terenie, podstaw strzelectwa, a także szkolenia ratownictwa medycznego. Zgodnie z założeniami szkoleniowymi zostało przeprowadzone pierwsze ogniowe strzelanie z przysłowiowego „kałacha”. Nad całością przedsięwzięcia czuwał doświadczony zespół instruktorów OSP JRS w osobach dowódcy Jednostki rat. med. Błażeja Trelińskiego oraz rat. spec. Tomasza Waltera.

Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku od wielu lat współdziała z placówkami oświatowymi z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w realizacji zadań na rzecz obronności państwa w zakresie wychowania patriotycznego uczniów klas mundurowych realizujących program, Edukacja dla Bezpieczeństwa.

materiał: OSP JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolery - mezoterapia skóry
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Przewóz krajowy
Naczepa platforma
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Sprawdzanie geometrii kół
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)