Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
10 kwietnia 2018

Poligon bydgoskich licealistów. Nie zabrakło zarówno teorii, jak i praktyki

fot.OSP JRS Kowalewko

fot.OSP JRS Kowalewko

Przy iście wiosennej pogodzie na terenie Bazy Operacyjnej Północ; Jednostki #Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku zagościli uczniowie z Menedżerskiego Liceum Ogólnokształcącego z Bydgoszczy.

Uczniowie klasy o profilu wojskowym zostali przywitani przez instruktorów OSP JRS tradycyjną rozgrzewką fizyczną, po której nastąpiły zajęcia w podgrupach. Młodzież zgłębiała wiedzę na tematy ogólnowojskowe tj. bronioznastwa, poruszania się w terenie, podstaw strzelectwa, a także szkolenia ratownictwa medycznego. Zgodnie z założeniami szkoleniowymi zostało przeprowadzone pierwsze ogniowe strzelanie z przysłowiowego „kałacha”. Nad całością przedsięwzięcia czuwał doświadczony zespół instruktorów OSP JRS w osobach dowódcy Jednostki rat. med. Błażeja Trelińskiego oraz rat. spec. Tomasza Waltera.

Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku od wielu lat współdziała z placówkami oświatowymi z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w realizacji zadań na rzecz obronności państwa w zakresie wychowania patriotycznego uczniów klas mundurowych realizujących program, Edukacja dla Bezpieczeństwa.

materiał: OSP JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek klasyczny
19,90PLN
BIURKA
Makijaż na każdą okazję
Gimnastyka korekcyjna
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)