Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

24 sierpnia 2019

Policyjna grupa „SPEED” w akcji. Podsumowanie pierwszego miesiąca

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

Miesiąc pracy policyjnej grupy „SPEED” za nami. To dopiero początek ich aktywności na # kujawsko-pomorskich drogach. Wielu kierowców miało już z nimi do czynienia. Niestety, nie wszyscy jeździli zgodnie z przepisami.

Policjanci wchodzący w skład policyjnej grupy "SPEED" na terenie naszego województwa działają od końca lipca. Podczas miesiąca swojej pracy na drogach kujawsko-pomorskiego:
- skontrolowali 4 737 pojazdów,
- ujawnili 4 994 wykroczenia drogowe, z czego 3 482 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących,
- nałożyli 4 199 mandatów karnych, z czego 3 065 za przekroczenie prędkości,
- skierowali 48 wniosków o ukaranie za wykroczenia drogowe,
- zatrzymali 84 prawa jazdy, w tym 74 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym,
- zatrzymali 188 dowodów rejestracyjnych,
- ujawnili także 15 przestępstw dotyczących ruchu drogowego tj. jazda pod wpływem alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie bez uprawnień.

Przypomnijmy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" działa od dnia 19 lipca. Jej skład stanowią:
- trzej policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,
- po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
- dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina.

O tym, gdzie i kiedy patrolują drogi kujawsko-pomorskiego decyduje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżają nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi radiowozami z laserowymi miernikami prędkości.

Sama nazwa „SPEED” wskazuje, jakie zadania przed nimi postawiono. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

materiał: mł. insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 4 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Realista, w dniu 24-08-2019 12:32:39 napisał:

    Super! Normalnie SUPER! Poprawa bezpieczeństwa -> tylko jedno ALE -> odbywa się to zwykle na drogach dwujezdniowych o standarcie drogi S lub zbliżonym gdzie poziom bezpieczeństwa jest wysoki (przecież w Polsce nawet autostrady mamy dwujezdniowe). Zdjęcia mówią same za siebie, zresztą wystarczy RANO przejechać się obwodnicą Bydgoszczy i wjechać od strony Lotniska by przekonać się że większość SIŁ jest tam (2x bmw 1xopel 1xfiat itp) bywa że jednego dnia po 6 krąży tam kilka radiowozów, następnie na Orlenie za dużym cennikiem stoi schowany radiowóz a 15m dalej przy jezdni Policjant z laserówką.... no powiem wam to jest sposób na podnoszenie bezpieczeństwa.... Tymczasem np na Szubińskiej w kierunku na Poznań od kilku dni jest zgięty znak nakazu jazdy prosto... by nie skręcać w drogę na Trzciniec... policja jeździ... widzi... nie reaguje. No cóż TAK grupa SPEED poprawia bezpieczeństwo - tylko czemu nie w mieście? Czemu na wlocie schowani za znakami?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (0)

    Mlody12115, w dniu 26-08-2019 22:22:13 napisał:

    Z pośród 4.737 pojazdów! A ujawnili aż 4.994. To ta reszt dopisania na lewo do statystyki

    odpowiedz

    • 0 (0)

    NakiełkoPiekiełko , w dniu 30-08-2019 23:59:09 napisał:

    Z pośród 4.737 pojazdów! A ujawnili aż 4.994. To ta reszt dopisania na lewo do statystyki. Dokładnie Gratulujemyy normalnie dyplom drukuje dla nich !!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Konstrukcje stalowe
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)