Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

30 września 2021

Pogadanki profilaktyczne w szkołach. Dzieciom podobały się zajęcia

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych użytkowników dróg policjanci# powiatu nakielskiego spotykają się z dziećmi i prowadzą dla nich pogadanki profilaktyczne. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów w szkołach w Rynarzewie i Kołaczkowie.

Wczoraj (29.09.21) mł. asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z szubińskim dzielnicowym st. sierż. Adrianem Świtałą spotkali się z najmłodszymi uczniami dwóch szkół podstawowych. Mundurowi odwiedzili dzieci w Rynarzewie i Kołaczkowie.

Zajęcia przeprowadzono dla klas 0-III, a prelegenci opowiadali o przepisach drogowych i zasadach poruszania się po trasach. Przypominali, jak ważne znaczenia dla bezpieczeństwa pieszych mają tzw. „odblaski” i informowali o znaczeniu znaków i sygnałów drogowych. By wiadomości, które przekazali policjanci, szybko się utrwaliły, poznane przepisy maluchy miały okazję ćwiczyć pod okiem mundurowych.

Dzieci usłyszały także wiele cennych rad, jak zachowywać się na terenie szkoły oraz spędzając czas wolny na podwórku, czy w domu. Omówione zostały również zagrożenia związane z zabawą z niebezpiecznymi zwierzętami.

Za aktywny udział w policyjnych zajęciach, dzieci otrzymały kolorowani i odblaskowe zawieszki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)