Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

27 września 2019

Podwójne święto w przedszkolu. Były dyplomy i pączuszki z cukierkami

fot. pow.

fot. pow.

20 września 2019 roku w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie po raz pierwszy dzieci obchodziły nie tylko Dzień Przedszkolaka, ale również świętowały z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

Tego dnia wszystkim dopisywał świetny humor, a pogodna, słoneczna aura sprzyjała zabawom w ogrodzie przedszkolnym. Dzień Przedszkolaka, po raz pierwszy obchodzone w 2010 roku w Łodzi, to święto podkreślające kluczowa rolę edukacji przedszkolnej oraz to, jak duży wpływ ma ona na rozwój małego człowieka.

Jak co roku w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie dzieci spędziły ten szczególny dzień bardzo aktywnie. Od kilku miesięcy placówka szczyci się posiadaniem Certyfikatu Przedszkola Daltońskiego, dlatego i w ten wyjątkowy czas nie mogło zabraknąć zadań rozwijających w przedszkolakach samodzielność, odpowiedzialność i współpracę, główne filary pedagogiki daltońskiej. Dodatkową atrakcją okazało się świętowanie Międzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzony jest od 5 lat na całym świecie i cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. Pretekstem do zorganizowania tej wielkiej akcji stała się książka Petera Reynoldsa, autora i ilustratora książek dla dzieci i młodzieży, pt. Kropka”. Opowiada ona historię Vashti, małej nieśmiałej dziewczynki, która nie wierzy w swoje możliwości, jest przekonana, że nie potrafi malować. Nauczycielka zachęca ją, by spróbowała od małej kropki. I to właśnie tytułowa kropka zmienia świat dziecka, Vashti  odkrywa w sobie talent i odwagę.                                                                       

Połączenie tych dwóch świąt okazało się nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim sprawiło wiele radości dzieciom i wyzwoliło w nich moc pozytywnej energii. Po krótkim wprowadzeniu zgromadzone na holu przedszkolaki obejrzały film o „Kropce” i poznały  historię małej Vashti, a następnie wszystkie pojawiły się w ogrodzie przedszkolnym, by aktywnie i kreatywnie spędzić czas na rozwiązywaniu przygotowanych dla nich zadań ….z kropką.  Wśród wielu „kropkowych zabaw” nie mogło zabraknąć takich, które rozwijają artystycznie i sportowo, dlatego dużym powodzeniem cieszyło się malowanie farbami na folii, rysowanie kredą na tablicach, chodnikach, czy rzucanie piłką do kosza i strzelanie do bramki. Dla przyszłych talentów matematycznych przygotowano domino oraz zabawę polegającą na rzucaniu kostkami do gry i przeliczaniu oczek, a mali artyści  mogli z kolorowych kamieni układać piękne obrazy w kształcie kropki. Radosnym harcom na świeżym powietrzu cały czas towarzyszyła muzyka. Na koniec wszystkie grupy ustawiły się w gromadzie, tworząc „dużą kropkę” oraz otrzymały dyplomy i  „słodkie” paczuszki z cukierkami, które ufundowała Rada Rodziców.

Materiały: Olga Nowak, Jolanta Storzyńska, Izabela Szpotańska i Martyna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)