Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Pierwsza przysięga Terytorialsów. Uroczystość już 14 grudnia

fot. kpt. dr Diana Warchocka

fot. kpt. dr Diana Warchocka

W sobotę 14 grudnia br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego w # Inowrocławiu kolejni terytorialsi wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej.

Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego w inowrocławskim batalionie. Uroczystość będzie miała wymiar historyczny. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów w Inowrocławiu.

Ten ważny dla kujawsko-pomorskich Terytorialsów dzień rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego przy ulicy Dworcowej 56 w Inowrocławiu. Przysięgę na sztandar 2 pułku inżynieryjnego złoży ponad 100 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną tym samym 3-letni okres szkolenia.

Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po zakończeniu części oficjalnej, przybyli goście udadzą się na regionalny poczęstunek oraz grochówkę wojskową. Będzie to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły.

Wszyscy będą mieli również możliwość obejrzenia wystawy zorganizowanej przez Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego pod tytułem „WOJSKO NA KUJAWACH I POMORZU”.

Dla młodzieży i dzieci przewidzieliśmy również atrakcje takie jak koło fortuny, czy pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 2 pułku inżynieryjnego i 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Składający przysięgę żołnierze TSW zostali powołani 29.11.2019r. i zasilą 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Współorganizatorami uroczystej przysięgi wojskowej jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Inowrocław oraz dowódca 2 pułku inżynieryjnego.

Obecnie w WOT służbę pełni blisko 24 000 żołnierzy, w tym ponad 20 000 ochotników.

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

materiał: kpt. dr Diana Warchocka/red

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (12)

  EwaM., w dniu 12-12-2019 11:47:17 napisał:

  Tak ,i w czasie zagrożenia działaniami bojowymi, majtki pełne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  krajan, w dniu 12-12-2019 15:41:55 napisał:

  Powtarzam od lat,tylko wojska zawodowe,wysoko wyszkolone mają możliwość obrony kraju,reszta niech się obowiązkowo szkoli w ramach PO w szkołach i na uczelniach.Żaden bezrobotny nie powinien być członkiem WOT.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ręce i nogi opadają, w dniu 13-12-2019 07:23:20 napisał:

  komandosi obłąkanego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Botox
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Deska elewacyjna
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)